Akdeniz Sahilleri Turu

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Akdeniz Sahilleri Turu

SABANCI CAMİİ - SEYHAN BARAJI -  İSKENDERUN - ANTAKYA  MOZAİK MÜZESİ - St. PİERRE KİLİSE - UZUN ÇARŞI -  DEFNE ( HARBİYE) ŞELALELERİ -  TARSUS -  KLEOPATRA KAPISI - NUSRAT MAYIN GEMİSİ - YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ESHAB-ÜL KEHF) -  MERSİN CENNET-CEHENEM -  SİLİFKE KIZ KALESİ - ANAMUR -  MAMURE KALE - ANAMORİUM - ALANYA - DAMLA TAŞ MAĞARASI - KIZIL KULE -SİDE -MANAVGAT ŞELALESİ  DÜDEN ve KURŞUNLU ŞELALESİ - ANTALYA YİVLİ MİNARE - KALEİÇİ 

 

Tur Programı


Akşam saat, 18:10 ÜÇKUYULAR , 18:30 ÜÇYOL 19:00KARŞIYAKA(Bostanlı İskelesi, Yunuslar, Anıt) 19:30 BORNOVA E.Ü. Hastane Önünden siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Kula-Uşak üzerinden Afyon’ a geliyor. Orda vereceğimiz molanın ardından yolumuza devam ederek sabah saatlerinde POZANTI’da kahvaltımızı yapıyoruz.

1.GÜN: Kahvaltının ardından POZANTI üzerinden ADANA’ya geliyoruz. 2000 yıllık ROMA KÖPRÜSÜSABANCI CAMİİ ve SEYHAN BARAJI görüldükten sonra ADANA’dan ayrılarak  İSKENDERUN üzerinden farklı kültürlerin kardeşçe bir arada yaşadığı ANTAKYA’ya geliyoruz. ÇAN, EZAN ve HAZZAN sesinin birbirine karıştığı inançlar ve barış kenti bu güzel beldede ilk durağımız Dünyanın 2. büyük MOZAİK MÜZESİ oluyor. Ardından Dünya tarihinin ilk mağara kilisesi St. PİERRE KİLİSE’sini görüyoruz. Eski Antakya evlerini gezeceğimiz sokaklarda Katolik, Ortodoks ve Protestan Kiliseleri, ANTAKYA’nın modern halini bize unutturacak olan UZUN ÇARŞI’yı geziyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazın yaşadıkları Çağlayanlarından su kanalları ile şehre su getirilen DEFNE ( HARBİYE) ŞELALELERİNİ geziyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.

2.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. AMİK OVASI’nın başlangıcında bulunan Hıristiyanlığın Kudüs ten sonra yayıldığı ilk şehir olan ANTAKYA’dan ayrılıyoruz. ADANA üzerinden TARSUS’a geliyoruz. TARSUS’da şelale gezisi, KLEOPATRA KAPISI, NUSRAT MAYIN GEMİSİ ziyaret edildikten sonra kutsal kitaplarda adı geçen YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ESHAB-ÜL KEHF) ziyaret ediyoruz.  MERSİN’e ulaşıyoruz.  Öğle yemeğimizi MERSİN’de alıp PANORAMİKbir şehir turu yaptıktan sonra  Akşam saatlerinde MERSİN’de ki otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3.GÜN: Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Kalkerli  toprakların jeolojik oluşumları olan CENNET-CEHENEM OBRUK’larını,KANLI DİVANE ANTİK KENT’ini, gezidiktan sonra SİLİFKE sahillerini süsleyen KIZ KALESİ’ni görüp fotograflıyoruz.SİLİFKE şehir merkezinden hareketle TOROS DAĞLARININ ve AKDENİZ’in oluşturduğu güzel manzaralar arasında yolculuğumuzu sürdürerek ANAMUR’a geliyoruz. Türkiye’nin ayakta kalmış en iyi kalelerinden biri olan MAMURE KALE’sini ziyaretimizin ardından PANOMARİK bir şehir turu yapıp öğle yemeğimizi ANAMUR’da alıyoruz. Yemek sonrası ANAMUR’a adını veren ANAMORİUM antik kentini geziyoruz. Muhteşem bir kumsala sahip eskinin ticaret kenti ANAMORİUM’da Odeon, Tiyatro, Hamam ve Nekropol gibi tarihi mekanları görüp fotografladıktan sonra ALANYA’ya doğru yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde yapacağımız yolculukla ALANYA’daki ilk durağımız DAMLA TAŞ MAĞARASITERSANE ve antik dönemlerde gemi yapımı için kullanılan TERSANE BİNASI ve KIZIL KULE gördükten sonra otelimizde konaklıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN: Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası eski bir antik kent olan ve ismi Nar anlamına gelen SİDE’ye hareket ediyoruz. Burada göreceğimiz yerler arasında  Agora, sütünlü cadde, çeşme binası, tiyatro sayılabilir. Çarşısında yapılacak keyifli bir yürüyüş sonrası eski limandaki Apollon Tapınağına ulaşıyoruz. Burayı da gördükten sonra tekrar otobüsümüze binerek başka bir doğa harikası MANAVGAT ŞELALESİ’ne geliyoruz. Buradaki bilgilendirme ve gezimizin ardından bölgede bulunan diğer önemli şelaleler DÜDEN ve KURŞUNLUşelalelerini hayranlıkla geziyoruz. Bu tabiat harikalarını gördükten sonra ANTALYAşehir merkezine geliyoruz. YİVLİ MİNARE, KALEİÇİ görüldükten sonra İZMİRdönüş yolculuğumuza başlıyoruz. ANTALYA KORKUTELİ, ACIPAYAM, SERİNHİSAR’a geliyoruz. Burada vereceğimiz leblebi alışveriş molası sonrası DENİZLİ üzerinden yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Yolda vereceğimiz uygun molaların ardından akşam saatlerinden güzel İZMİR’imize geliyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* ANTAKYA - SİLİFKE - ALANYA 3 GECE KONAKLAMA

* LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM

* PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ

* SİGORTA

* ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

* OTELDE ALINAN 3 SABAH VE 3 AKŞAM YEMEĞİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* MÜZE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ

* ÖĞLE YEMEKLERİ

* YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  Akdeniz Sahilleri Turu Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Birde Bu Turlara Bakın