KALECİK KARASI FESTİVALİ TURU

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

KALECİK KARASI FESTİVALİ TURU

13-15 EYLÜL 2019

Cityhotel Ankara  HOTEL KONAKLAMA 

 

Tur Programı


1. GÜN : AKŞAM

Akşam saat  22:50 Bostanlı İskele önü, 22:55 Karşıyaka (Yunuslar-Anıt),23:10 Lozan (Atatürk Lisesi Önü),23:25 Üçyol (Pizza Pizza), 23:40 Üçkuyular (Opet önü), 00:00 Bornova Ege Acil  önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Afyon yolu güzergahından gidiyor ve gerekli molalar ve sabah kahvaltısı için vereceğimiz mola sonrasında;

1.GÜN :

Başkentimiz Ankara’ya ulaşıyoruz ve Anıtkabir’e gidiyoruz. 1941 yılında anıt mezar için yapılan proje yarışmasında, Ord.Prof.Emin Onat’ın üstlendiği 1953 yılında yapımı tamamlanan Atamızın ebedi ıstirahatgahı olmasının yanında, hayatını, kurtuluş savaşını, inkılap’ları canlandıran anıtsal yapıyı geziyor ve Atamıza saygı duruşundan sonra, Ankara'nın ilk kuruluş yeri olan Ulus semtine gidiyoruz. Öncelikle Anadolu Medeniyetleri Müzesi, rehberimiz eşliğinde geziyor ve gerekli bilgileri alıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Yemeğimiz sonrasında eski T.B.M. Meclisini geziyor ve buradan Etnografya müze’sine geçiyoruz. Müze ziyaretimizin ardından otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN

Kalecik – 7 Gözlü Köprü – Kalecik Kalesi – Karahan Konağı – Kalecik Karası Şarap Fabrikası
Otelimiz de Kahvaltımız aldıktan sonra  Kalecik'e hareket ediyoruz. Kalecik’e varışımızın ardından ilk olarak Selçuklu Dönemi yapılarından olan 7 Gözlü Köprüyü görüyoruz. Ardından şehir merkezine dönüyor ve  Kalecik'e ismini veren Kalecik Kalesi'ne çıkıyoruz. Eski eserler ve antikaların sergilendiği Karahan Konağı Müzesi'ni gezdikten sonra, yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz ve etkinliklere katılıyoruz. KALECİK KARASI FESTİVALİ HAKKINDA Festival sırasında, Kalecik Karası üzümünü ve bu üzümden üretilen şarapları da tatma fırsatı bulunuyor. Festival alanında kasnak böreği, ayva, armut, dut gibi ürünlerin de tadına bakma fırsatı bulunuyor. Festival ilk yıllarında yörede yetişen Kalecik Karası cinsi üzümlerden üretilen şarapların tanıtılması amacı ile Kalecik Karası Şarap Festivali adıyla düzenlenmeye başlanmıştır. En iyi Kalecik karası üzümünün seçildiği festivalde; üzüm çiğneme yarışması gibi özgün etkinliklerin yanında, yöresel sanatçıların konserleri de oluyor. Etkinliklerin ardından Kalecik Karası üzümlerinin yetiştirilme ve şarap yapım aşamalarını görebileceğimiz, ünlü Kalecik Şarapları'nı tadabileceğimiz fabrikaya hareket ediyoruz. Dileyen konuklarımız üzüm bağları arasında dolaşabilirler. Şarap tadımı ve vereceğimiz alışveriş molasının ardından İzmire  hareket ediyoruz. Başka turlarda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüs ile ulaşım

* 4* Hotelde 1 gece konaklama

* Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

* Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

* Esila Tur yol ikramları

* Esila Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

* Tüm öğle yemekleri

* Tüm içecekler

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

* Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  KALECİK KARASI FESTİVALİ TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Birde Bu Turlara Bakın