Büyük Gap & Doğu Anadolu Turu 2019

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

 

 BÜYÜK GAP VE DOĞU ANADOLU TURU 

TAMAMI 5* ve 4* OTELLER KALİTESİYLE Y.P.

HALFETİ  ve GÖBEKLİTEPE PROGRAMA DAHİLDİR !!!

 Adana--Antakya-Harbiye-Gaziantep-Halfeti-Göbeklitepe-Şanlıurfa- Harran -Sıra Gecesi -Mardin-Midyat-Hasankeyf-Bitlis-Tatvan-Akdamar Adası-Van-Muradiye Şelalesi-Doğu Bayazıt-Iğdır-Kars-Ani Harabeleri-Sarıkamış-Erzurum-Elazığ-Harput-Malatya-Nemrut-Kayseri-Kapadokya-Aksaray

 

ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!!! 

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - POZANTI - ADANA - ANTAKYA - HARBİYE

Akşam saat 17:30 Bostanlı (İskele önü), 17:40 Karşıyaka (Anıt-Yunuslar),18:05’da Üçyol (Pizza-Pizza Önü) ,18:20 Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü), 18:40 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi alıyoruz. Kula, Afyon, Konya, Adana yolu üzerinden Pozantı’ya ulaşıyoruz.

Sabah kahvaltımızın sonrasında Adana’ya ulaşıyoruz. Dünyanın hala kullanımda olan en eski taş köprülerinden olan Taş Köprü ve muhteşem mimarisiyleAdana’nın sembolü olan Sabancı Merkez Camii görüldükten sonra,Seyhan Barajı çevresinde panaromik tur yapıyoruz.Ceyhan-Dörtyol üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğimizde, Antakya mutfağının yöresel lezzetlerini tattıktan sonra, dinlerin ve medeniyetlerin kesişme noktasıAntakya’ya varıyor, geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya Müzesi’ni geziyoruz. Akabinde, bir sonraki durağımız, Hristiyanlık tarihinin en eski kilisesi olan Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki St Pierre Kilisesi olacak. Sonrasında Hatay’ın meşhur künefelerinden tadacağımız bir lezzet molası veriyoruz. Ardından Antakya turumuza, Habib-i Neccar Camii ile devam ediyoruz. Ülkemizin en eski camilerinden olan bu güzel yapının önemi ve tarihi geçmişi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüş ardından aracımıza dönüyoruz,şelaleleri ve Defne Efsanesi ile ünlü Harbiye Şelaleri'ni geziyor ve güzel hikayesini dinledikten sonra Antakya'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antakya ANEMON  otelimizde.


2. Gün: GAZİANTEP (TAM GÜN)

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a geçiyoruz. İlk durağımız Bakırcılar Çarşısı ve Sütçü İmam Heykeli’ni görüp Kahramanmaraş'ın meşhur dövme dondurmaların tadına bakmak üzere Yaşar Pastanesi'ne gidiyoruz.Meşhur dondurmadan yedikten sonra meşhur tarihi çarşısını,Ulu Camii,Tarihi Çukur Hamamı'nı gördükten sonra Kahramanmaraş Kalesi'ni panaromik olarak görme şansımız oluyor.Kahramanmaraş Çarşısı'nda pul biberi özellikle ve özellikle tavsiye ediyoruz.Ayrıca çeyiz sandığı yapımı olarak ülkemizin en popüler yeridir.Dileyen misafirlerimiz Kahramanmaraş'ın meşhur paçasının  tadına bakabilirler.Daha sonra Gaziantep’e yol alıyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi'ne gidiyoruz.Sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidip meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakmadan olmaz diyoruz ve alışveriş yaptıktan sonra  Kale-i Fisus olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni dışarıdan fotoğraflayarak tarihi hanların arasından yürüyerek Eski şehrin kalbine doğru yol alıyoruz. Antep’in sedef kakma, tel kırma, bakırcılık gibi meşhur el sanatlarının sergilendiği Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı ve Almacı Pazarlarını gördükten sonra burada alacağımız serbest zamanda yöresel ürünleri satın alabilir, tarihi Tahmis kahviesinde menengiç kahvesinin tadına bakabilirsiniz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  BEST WESTERN Ravanda Veya Double Tree byHilton  otelimizde.


3. Gün: HALFETİ - HARRAN - URFA

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Nizip-Birecik yolu ile Birecik'e geçip kelaynak kuşlarını ziyaret ediyoruz akabinde Halfeti'yegeçip baraj üzerinde tekne turumuzu (extra) yapıyoruz. Gezi esnasında meşhur Rum Kale'yi ve dizilere konu olmuş olan Savaşan köyünü görüyoruz.Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Bu güzel şehirdeki ilk durağımız, dünyanın ilk üniversite bina camisi El Firdevsi, Rasathane Kulesikalıntılarını ve alışılmışın dışında mimarisiyle dikkat çeken Konik Kubbeli Evleri ile Harran olacak. Harran gezimizde bölge halkıyla kaynaşıp, geleneksel Urfa kıyafetleriyle fotoğraflarımızı çektikten sonra; rotamızı Urfa şehir merkezine çeviriyoruz.Daha sonra Güneydoğu Anadolu’nun kebab ve isot kokan kenti Urfa’da Balıklı Gölü, Ayn-ı Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından tarihi çarşıda kısa bir alışveriş molası veriyor ve akşam yemeği ve konaklama için KİLİM veya Hilton inn otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrasında, Güneydoğu’nun geleneklerini yansıtan sıra gecesine (extra) gidiyoruz.


4. Gün: GÖBEKLİTEPE - MARDİN - MİDYAT

Sabah kahvaltsının ardından otelden ayrılarak 12 bin yıllık dünyanın ilk tapınağı olan GÖBEKLİTEPE'ye varıyoruz.Gezimizin ardından Viranşehir -Kızıltepe üzerinden taşın dile geldiği pek çok kültüre ev sahipliği yapan gece gerdanlık gündüz seyranlık olan MARDİN’e varıyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) ve alışveriş molası veriyoruz.Mardin'in tarihi dokusunun bulunduğu meşhur çarşılarını geziyoruz ve meşhur Ulu Camii'ni ziyaret ediyoruz.Daha sonra Kırklar Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğinde dileyen misafirlerimiz Mardin'in meşhur kaburga dolmasını tadabilirler.Buradan Süryani cemaatinin dini merkezi olan DEYRÜLZAFERAN MANASTIRI’na geçiyoruz.Gezilerimizin ardından Midyat’a varıyoruz.Burada "Sıla" dizisininde çekildiği Midyat Konuk Evi'ni ve Gelüşke Hanı'nı ziyaret ediyoruz.Akabinde verilen serbest zamanda GÜMÜŞ VE TELKARİ ALIŞVERİŞİ yapıyoruz. Alışverişimizin ardından 5* YAY GRAND  - HİLTON OTEL Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: HASANKEYF - TATVAN - AKDAMAR ADASI - VAN

Kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp HASANKEYF’e varıyoruz. Binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve sular altında kalacak olanHasankeyf’i geziyoruz. Daha sonra Buzlu Pınar mevkinde vereceğimiz yemek molasının (ekstra) ardından Beş Minare türküsüne konu olan BİTLİS’egeliyoruz ve merkezinde otobüsümüzle panaromik olarak tur yapıyoruz.TATVAN üzerinden KUSKUNKIRAN GECİDİ’nden (2235 m.) geçerek ARTOS DAĞI eteklerinde VAN GÖLÜ üzerindeki AKDAMAR ADASI’na geçiyoruz. Ada üzerindeki kurulmuş ve dört yöndeki duvarlarında inanılmaz öykülerin anlatıldığı AKDAMAR KİLİSE’sini geziyoruz.Gezimizin ardından Van merkeze vardığımızda Urartu Medeniyeti’nin ilk yerleşim yeri olan VAN KALESİ (Tuşba Kalesi)’ni resimliyoruz. Bahçesinde bulunan VAN KÜLTÜR EVİ’ni gezip geleneksel el sanatlarımızdan olan van GÜMÜŞ İŞÇİLİĞİ alışverişi yapıyoruz. Günün sonunda merkezdeki 4* VAN GRAND OTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…


6. Gün: MURADİYE ŞELALESİ - DOĞU BAYEZID - İSHAK PAŞA SARAYI - IĞDIR - KARS

Otelimizde sabah kahvaltımızı açık büfe olarak yaptıktan sonra göl kenarından devam ederek Çaldıran yakınlarındaki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Asma köprüden şelale fotoğraflarımızı çektikten sonra Erciş-Patmos yolu üzerinden yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha sonra Ağrı yolu üzerinden devam ederek Doğu Bayazıd’a ulaşıyoruz.Akabinde öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında Kutsal kitaplarda ve efsanelerde adı geçen, ülkemizin en yüksek zirvesi Ağrı Dağı’nı en güzel fotoğraflayabileceğimiz noktada kısa bir fotoğraf molası veriyor ve ardından, adeta bir kartal yuvası gibi ovaya tepeden hakim bir nokta üzerine inşa edilmiş, Doğu Anadolu’nun Topkapı Sarayı olarak bilinen İshak Paşa Sarayı’nı geziyor ve Iğdır-Digor yolu üzerindenKars’a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Kars’taki otelimizde. 


7. Gün: KARS - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ- ERZURUM

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan Ani Harabelerine geçiyoruz. Burada birbirinden güzel kiliseleri gezdikten sonra, Ermenistan Türkiye sınırını belirleyen Aras Nehri’ni fotoğraflıyor ve Kars merkeze devam ederek merkezde Kars Kalesi'ni,Namık Kemal Evi'ni,12 Havariler Kilisesi'ni,Kars Taş Köprü ve Harakani Türbesi'ni görüyoruz.Sonrasında peynir alışveriş molası veriyoruz.Vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında Dadaşlar Diyarı Erzurum’a ulaşıyoruz.Sırasıyla Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Ulu Camii’ni gezdikten sonra Yakutiye Medresesi’ne geçiyor ve rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Rüstem Paşa Bedesteni’nde oltu taşı alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Günümüzün finalinde Erzurum Merkezde 4* Bora Park Otel otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: ELAZIĞ - MALATYA

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çat Karlı Ova-Bingöl yolunu takip ederek Elazığ’a varıyoruz. Türkülere konu olan Harput Kalesi’ne doğru aracımızla tırmanışa geçiyoruz. Şehir manzrası eşliğinde, kale içinde alacağımız öğle yemeği sonrasında gezimize başlıyoruz. Balak Gazi Heykeli, Arap Baba Türbesi, Eğik Minareli Ulu Camii ve Sütkale'yi panaromik olarak  görüyoruz. Akabinde Fırat Nehri’nin üzerindeki Kömürhan Köprüsü’nden geçerek Malatya’ya ulaşıyoruz. Otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Malatya’daki RAMADA PLAZA veya Pırlanta Otel otelimizde.


9. Gün: NEMRUT - KAYSERİ - KAPADOKYA

Sabah oldukça erken bir saatte otelimizden ayrılıyor ve Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için inşa ettirdiği Nemrut Dağı Tümülüsü’nü görmek üzere Adıyaman istikametine doğru yol alıyoruz. Burada, medeniyetleri aydınlatan güneşin doğuşuna şahit olduktan sonra bizi bekleyen araçlarımızla buluşarak Malatya’daki otelimize geri dönüyoruz. Otelde alacağımız geç sabah kahvaltısı sonrasında,Kayseri’ye hareket ediyoruz.Kayseri Kalesi'ni ve Saat Kulesi'ni,Hunat Hatun Medresesi'ni görüp öğle yemeğinde meşhur mantının tadına bakıyor ve yapacağımız sucuk ve pastırma alışverişi sonrasında, peri bacaları diyarı Kapadokya Bölgesi’ne yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle yemek sonrasında TÜRK GECESİ (extra) eğlencesine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ertesi gün BALON TURU'na (extra) katılabilir. Konaklama Kapadokya'da 3* Viva Hotel Cappadocia Otelimizde.


10. Gün: KAPADOKYA - AKSARAY - KONYA

Sabah Kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz ve panoramik olarak Üç Güzeller’i,Ürgüp'ü,Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi'ni panaromik olarak gördükten sonra Kapadokya bölgesinin meşhur çerezcisini,çanak çömlek atölyelerini ziyaret ediyoruz akabinde bölgenin meşhur onix taş atölyelerinden birisine uğruyoruz.Kapadokya Bölgesinin meşhur yemeği olan çömlek kebabını yedikten sonra Nevşehir, Aksaray, Konya, Afyon yolu ile geri dönüşe başlıyoruz ve gerekli molaların ardından nadide şehrimize ulaşıp bir dahaki ESİLA TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Lüks otobüs ile ulaşım
 •  4*ve*5 Hotelde 9 gece konaklama
 •  Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (9) Akşam Yemeği (9)
 •  Seyahat Sigortası
 •  Esila Tur yol ikramları
 •  Esila Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •   Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 •   Öğle Yemekleri
 •   Akdamar Adasına Geçiş Tekne Ücreti
 •   Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 •   Otellerde belirlenen ekstralar
 •   Halfeti Tekne            
 •   Minibüs ücretleri
 •   Urfa Sıra Gecesi
 •   Kapadokya Türk Gecesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (17:00)
 • Karşıyaka (Anıt) (17:15)
 • Bayraklı Üst Geçit (17:25)
 • Karşıyaka (Yunuslar) (17:40)
 • Karşıyaka İskele (17:40)
 • Üçyol (Pizza-Pizza Önü) (17:45)
 • Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane Önü) (18:05)
 • Lozan (Fuar Kapısı Önü) (18:20)
 • Bornova (E.Ü.H Acil Önü) (18:35)
Tur Hareket Tarihleri: 01, 08 Ağustos • 01, 02, 04, 06, 07, 12, 18, 20, 26, 28 Eylül • 01, 03, 05, 08, 09, 10, 15, 17 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
01.08.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
08.08.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
01.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2200.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
02.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
04.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
06.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
07.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
12.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
18.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
20.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
26.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
28.09.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
01.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
03.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
05.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
08.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
09.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
10.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
15.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »
17.10.20192199.00 TL2799.00 TL 2199.00 TL0 - 6 Yaş 849.00 TL
7 - 12 Yaş 1399.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

 • » Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 • » Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • » Turlarımız talepler doğrultusunda 19 - 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
 • » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’da saklıdır.Turun iptali      durumunda ESİLA TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
 • » Otel, akşam yemeğini, yoğunluk durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verecektir.

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


Büyük Gap & Doğu Anadolu Turu 2019 Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın