GÖKÇEADA-BOZCAADA VE ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

2018 SEZON BOYUNCA

 GÖKÇEADA, BOZCAADA ve ÇANAKKALE 

3* Helen   OTEL’ de Y.P.
( Yeni Açılmış ve Çanakkale Merkez Konaklama Ayrıcalığı ile... )

ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !!!

 

(3 Gün-2 Gece)

 

Tur Programı


1 GÜN:

 

Sabah 06:00 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 06:15 ÜÇYOL (Pamukkale Yazahane Önü), 06:25 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 06:40 Bornova (Ege Acil Öü), 06:50 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 06:55 KARŞIYAKA Bostanlı İskele (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 07:00 KARŞIYAKA Mavişehir (Egepark Önü)' nden hareketle turumuza başlıyoruz.

Sabah kahvaltı molası sonrasında, EDREMİT-ALTINOLUK üzerinden, EZİNE GEYİKLİ YÜKYERİ feribot iskelesinden, Mitolojik efsanelerde, adı sıkça geçen BOZCAADA’ ya geçiyoruz. Adanın en görkemli yapısı olan KALE turumuza başlıyoruz. KALE gezimiz esnasında, rehberimizden hem ada ile ilgili, hem de kale ile  ilgili, bilgilerimizi aldıktan sonra,  buranın meşhur şaraplarından alışverişler yapıyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. İsteyenler balık menüsünden, öğle yemeğini BOZCAADA LİMANI’ nda veya Bozcaada’ nın merkezindeki ara sokaklarda aperatif olarak alabilirler. Ayrıca, Bozcaada’ nın yine meşhur domates reçelinden almayı unutmayın !!! Mübadele yıllarına kadar Rumlar ve Türklerin yüzlerce yıldır barış içinde yaşadığı BOZCAADA’ da, şimdi bir elin parmakları kadar Rumlar kalmış, Kültürlerin kaynaştığı; RUM MİMARİSİ EVLERİ, TARİHİ KİLİSESİ’ ni görüyoruz ve sokaklarında keyifli yürüyüşler yapıyoruz. İsteyen konuklarımızla da, minibüslerle BOZCAADA’ nın (ekstra) plajlarını,  Koylarını, Rüzgar Güllerini, Üzüm Bağlarını görmeye gidiyoruz.. BOZCAADA’ nın bu güzellikleri sizleri derinden etkileyecek. Feribot saatine göre gezimizi tamamlıyoruz ve tekrar GEYİKLİ LİMANI’ na dönerek, ÇANAKKALE’ ye hareket ediyoruz. Merkez’de bulunan otelimizin avantajıyla, ÇANAKKALE SAAT KULESİ’ ni ve AYNALI ÇARŞI’ yı gezerek, Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama HELLESPONT HOTEL ve ya HELEN OTEL'de.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2 GÜN :

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Çanakkale’ den Feribotla ECEABAT’ a geçiyoruz.Buradan KABATEPE İSKELESİ’ ne gidiyor ve arabalı vapurla keyifli bir deniz yolculuğu sonrasında GÖKÇEADA’ ya varıyoruz. Kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığı ancak yaşanarak ulaşılabilir bir güzellik Gökçeada… Rüzgârlarıyla okşanan volkanik yapısı, verimli ovaları, bağları, zeytinlikleri, dünyada eşi zor rastlanır su kaynakları, asırlık çınarları köyleri, çamaşırhaneleri, buram buram tarih kokan mitolojik öğeleri, kaleleri, yer değirmenleri denizi ve kumsallarıyla yeryüzünde bir cennet parçası… Öğlen yemeği için GÖKÇEADA merkeze inip, serbest zaman veriyoruz. Daha sonra ZEYTİNLİKÖY’ e gidiyoruz. Her tarafı zeytinliklerle dolu Zeytinliköy’ de Madamın DİBEK kahvesinden keyifle içip, içinde Kiliseleri, Çeşmeleri, Evleri olan taş döşenmiş daracık sokaklarını geziyoruz. Ardından, BADEMLER KÖYÜ’ ne de uğrayarak, eski Rum evleriyle ünlü TEPEKÖY’ e hareket ediyoruz. Burada, adada üretilen şarapların tadına bakabilir ve satın alabilirsiniz. Buradan,   Gökçeada’ nın en hareketli bölgesi olan, KALEKÖY’ ü gezmeye gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli saatlerden sonra, GÖKÇEADA’ ya veda ederek, feribotla KABATEPE’ ye geçiyoruz. ECEABAT’ tan ÇANAKKALE’ ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. İsteyen konuklarımız, akşam Çanakkale sahilinde yürüyüşler yapabilir.


3 GÜN :

 

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, ÇANAKKALE’ den feribotla, ECEABAT’ a ulaşıyoruz. 1.Dünya Savaşı’ nın en önemli zaferleri arasında yer alan, ÇANAKALE Muharebelerinin yaşandığı topraklarda, KİLİTBAHİR  KALESİ, NAMAZGAH TABYASI’ nı görerek, SEYİT ONBAŞI ANITI, MECİDİYE TABYASI’ nı geziyoruz. Bir sonraki durağımız, ŞAHİNDERE SARGI YERİ ŞEHİTLİĞİ ve Çanakkale savaşlarında, şehitlerimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisi olan ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER ABİDESİ olacak… Devamında,  SEDDÜL BAHİR, ERTUĞRUL TABYASI, EZİNELİ YAHYA ÇAVUŞ ve arkadaşları için yapılmış olan ŞEHİTLİK ve ANITI, ERTUĞRUL KOYU ziyaretlerimizden sonra,  ALÇITEPE KÖYÜ’ nde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, MEHMETÇİĞE SAYGI ANITI, KANLI SIRT YAZITI,  ANZAK LONE PINE ANITI, ARIBURNU Yarlarını, ANZAK KOYU’ nu, 57. ALAY ŞEHİTLİĞİ, KESİKDERE ŞEHİTLİĞİ, CONKBAYIRI, KEMAL YERİ görerek, gezilerimizi tamamlıyoruz. Bu anlamlı ve duygu yüklü turumuzun sonunda, ECAABAT’ tan feribotla, ÇANAKKALE’ ye geçiyoruz. Daha sonra, İZMİR’ e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. AKÇAY YASA TESİSLERİ’ nde mola vererek, akşam saatlerinde İZMİR’ e ulaşıyoruz. Bir başka  ESİLA TUR seyahatlerinde görüşmek üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*3* HELLESPONT HOTEL VEYA 3* HELEN OTEL 'DE Y.P. KONAKLAMA 2 GECE
*LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM VE İKRAMLAR
*PROFESYONEL REHBERLİK VE ÇEVRE GEZİLERİ 
*SİGORTA
*TÜM FERİBOT GEÇİŞ ÜCRETLERİ
*ESİLA TUR GÜVENCESİ

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*MÜZE ÖREN YERİ ve MİLLİ PARK GİRİŞ ÜCRETLERİ
*OTELLERDE EKSTRA ALINAN YİYECEK VE İÇECEKLER
*ÖĞLE YEMEKLERİ
*YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI
*MİNÜBÜS ÜCRETLERİ 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Lozan (Atatürk Lisesi Karşısı) (06:30)
  • Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane Önü) (06:30)
  • Üçyol (Pamukkale Yazahane Önü) (06:45)
  • Karşıyaka (Yunuslar) (06:51)
  • Lozan (Fuar Kapısı Önü) (06:55)
  • Bornova (E.Ü.H Acil Önü) (07:05)
  • Bayraklı Üst Geçit (07:10)
  • Karşıyaka (Anıt) (07:20)
  • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (07:25)
  • Mavişehir (Ege Park Önü) (07:25)
Tur Hareket Tarihleri: 11, 26, 27 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
11.10.2019599.00 TL
549.00 TL
749.00 TL
699.00 TL
599.00 TL
549.00 TL
0 - 6 Yaş 299.00 TL
7 - 12 Yaş 439.00 TL
Taksitler »
26.10.2019649.00 TL
599.00 TL
789.00 TL
739.00 TL
649.00 TL
599.00 TL
0 - 6 Yaş 310.00 TL
7 - 12 Yaş 479.00 TL
Taksitler »
27.10.2019649.00 TL
599.00 TL
789.00 TL
739.00 TL
649.00 TL
599.00 TL
0 - 6 Yaş 310.00 TL
7 - 12 Yaş 479.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*ARAÇTA VE TESİSLERDE KAYBOLAN EŞYALARDAN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR. 
*ÇOÇUK İNDİRİMLERİ 2 YETİŞKİN İLE BİRLİKTE KONAKLAMAK ŞARTI İLE GERÇEKLEŞTİRİLİR.
*TURLARIMIZ TALEPLER DOĞRULTUSUNDA 27, 31, 46  KİŞİLİK ARAÇ SEÇİMİ YAPILMAKTADIR. YOLCU TURU SATIN ALIRKEN BU ŞARTI KABUL ETMİŞ SAYILIR.
*REHBER; HAVA YOL VE KONAKLAMA ŞARTLARINA UYGUN OLARAK, TURDA VE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR.
*YETERLİ SAYIDA ÇOĞUNLUK SAĞLANAMADIĞINDA, TURU 1 GÜN ÖNCEDEN HABER VERMEK KAYDI İLE İPTAL HAKKI ESİLA TUR’ DA SAKLIDIR. ESİLA TUR İPTALİ BİZZAT BİLDİRMEK ZORUNDADIR.


İptal Şartları

İptal ve iade ESİLA TURİZM'in haklarında saklıdır.Erken rezervasyon ve Promosyonlu turlarımızda kesinlikle İptal ve degişiklik yapılmamaktadır.


Vize Bilgileri


Yorumlar


GÖKÇEADA-BOZCAADA VE ÇANAKKALE ŞEHİTLİKLER Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın