SAGALASSOS VE GÖLLER YÖRESİ TURU

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ TURU

SALDA GÖLÜ-BURDUR-AĞLASUN-ISPARTA-EĞİRDİR GÖLÜ

 

(2 GÜN - 1 GECE)

Geçmişi  günümüzden 12.000 yıl öncesine dayanan, en az bin yıllık seramik üretimi ile UNESCO Dünya mirası listesine girmeye aday Sagalassos Antik Kenti Dünya’nın en yüksek antik kentlerindendir.

Tur Programı


1. GÜN:Sabah  06.00 Bostanlı İskele, 06.10 Karşıyaka Anıt, 06.30 Bornova Ege Üniversitesi Acil önü, 06.50 Üçyol (Pizza-Pizza Önü), 07.00 Üçkuyular Opet önünden siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz.

Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, Pamukkale benzeri Traverten oluşumu olan, damlataşı, sarkıt ve dikitlerle eşine rastlanmaz güzellikte olan, renkli sarkıt dikit ve beyaz travertenleri ile meşhur KAKLIK MAĞARASI'nı geziyoruz. Daha sonra, ACIGÖL’ü panoramik olarak görerek, ISPARTA ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ya Gül’ü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ni görüyoruz ve fotoğraflarımıza ekliyoruz. Ardından ISPARTA merkezde serbest zaman veriyoruz. Buranın meşhur, Gül Suyu , Gül Lokumu , Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ne geliyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Akşam çaylarımızı burada keyifle yudumladıktan sonra, ISPARTA’daki DEVİN OTEL’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
 2. GÜN:Sabah kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacaksınız. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu, kendine has kaya mezarlarıyla bilinen antik kent sizi kendisine hayran bırakacak. Sagalassos’u geride bırakarak, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan BURDUR’a geçiyoruz. Zengin buluntuları ile güzel bir müze olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDUR Panoramik şehir turumuzu tamamlıyarak, öğle yemeği için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, BURDUR GÖLÜ’nün manzarası eşliğinde, HACILAR KÖYÜ’nden ilerleyerek, rehberimizden buranın tarihi geçmişi hakkında bilgi alıyoruz. Daha sonra YARIŞLI GÖLÜ’nü de görerek,  DAHA sonra İnsuyu Mağarasına Uğruyoruz.Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin, huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı akşam çaylarımızı keyifle içiyoruz. Ardından, SERİNHİSAR - DENİZLİ - AYDIN üzerinden uygun molalarla akşam geç saatlerde İZMİR’e varıyoruz. Bir başka ESİLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:
*Lüks otobüs ile ulaşım
*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
*Esila Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmet
*Seyahat Sigortası
*Araç içi İkramlar
*Otelde konaklama
*Otelden Alınan Akşam Yemeği ve Sabah kahvaltısı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
*Yolda alınacak sabah kahvaltısı
*Öğle yemekleri
*Müze, ören yeri girişleri
*Kişisel harcamalar
*Molalarda alınan yiyecek ve içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (06:00)
  • Karşıyaka (Yunuslar) (06:05)
  • Karşıyaka (Anıt) (06:10)
  • Bornova (E.Ü.H Acil Önü) (06:20)
  • Üçyol (Pizza-Pizza Önü) (06:35)
  • Susuz Dede Durağı (06:40)
  • Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane Önü) (06:50)
Tur Hareket Tarihleri: 07 Eylül

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
07.09.2019349.00 TL439.00 TL 349.00 TL0 - 6 Yaş 160.00 TL
7 - 12 Yaş 259.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

*Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

*Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.


İptal Şartları

İptal iade hakları ESİLA TURİZM'in haklarında saklıdır.Erken rezervasyon ve Promosyonlu turlarımızda kesinlikle İptal ve degişiklik yapılmamaktadır.


Vize Bilgileri


Yorumlar


SAGALASSOS VE GÖLLER YÖRESİ TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın