GÜL HASADI,SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

Doğanın rengi ve kokusunun, muhteşem birlikteliği GÜL HASADI TURU

 GÜL HASADI, SAGALASSOS ve GÖLLER BÖLGESİ 

SALDA GÖLÜ-BURDUR-BURDUR GÖLÜ–AĞLASUN-SAGALASSOS ANTİK KENT-GÜNEYKENT (GÜL HASADI)–ISPARTA-EĞİRDİR GÖLÜ

 HİLTON  HOTEL KONAKLAMA Y.P. (Isparta'da)

 

2 GÜN 1 GECE 

Tur Programı


1. Gün: 


Sabah saat 06:00 Bostanlı İskele, 06:05 Karşıyaka (Anıt), 06:15 Bornova (Ege Üniv. Acil Önü) , 06:30 Lozan (Atatürk Lisesi önü), 06.40 Üçyol (Pizza-Pizza Önü), 06:55 Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü)'den siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz.

Yolda alacağımız kahvaltının ardından Akdeniz'in ve Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan Salda Gölü’ ne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak ve muhteşem manzaraya karşı öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Buradan, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşeye sahip illerimizden birisi olan Burdur' a geçiyoruz. Zengin tarihi ile güzel bir müze olan Burdur Arkeoloji Müzesi’ ni geziyoruz. **Sagalassos Heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon** gibi yerlerden getirilen buluntuları, daha sonrada Burdur Saat Kulesini görüyoruz. Burdur 'da panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. Milattan sonra 161–180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi' nin hala akan suyundan içerek hoş bir duygu yaşayacaksınız. Güzel ve keyifli bir günün ardından Isparta’daki 5* HİLTON HOTEL’ e yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz.2. Gün: 


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Isparta' nın  "Gül Kenti Güneykent" beldesine doğru hareket ediyoruz. Isparta' da yetiştirilen güllerin büyük kısmının üretimini sağlayan belde de; belde belediyesi ve halkı, gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak, kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır. Buraya ulaştığımızda, biraz dinleniyor ve bizleri gül tarlalarına götürecek traktörlere ( oturma yerleri mevcut olan romörklara ) yerleşiyoruz. Deneyimli gül tarlası işçilerinden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyerek, güllere dokunup, koklayarak,  çıplak elle gül hasadının keyfine varıyoruz. Bu güzel ve renkli manzarada bol bol fotoğraf çekme imkânına sahip olacağız. Keyifli hasat zamanının ardından, Gül Evi, Yunus Emre Evi' ni gezip, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu esnada, Güneykentli hanımların el emeği göz nuru, yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile, gül yağı, gül reçeli, gül kremi ve gül şurubundan satın alabilirsiniz. Keyifli bir sabahın ardından Isparta’ ya hareket ediyoruz. Önce Isparta’ ya gülü getiren Gülcü İsmail Efendi Heykeli sonrasında ise Süleyman Demirel Heykeli ve Gül Heykeli ni görüyor ve bu güzel eserleri fotoğraflarımıza ekliyoruz. Isparta merkezde verilen serbest zamanda gül kokan şehrin, meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü ne geçiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyor ve Denizli-Aydın güzergâhı üzerinden yolda verilecek uygun molalarla İzmir’ e varıyoruz. Bir başka ESİLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

» 5* BARİDA HOTEL Y.P Konaklama 1 Gece (Sabah+Akşam Set Menü)

» Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları

» Çevre Gezileri ve İkramlar

» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

» Seyahat Sigortası Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

» Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri

» Molalarda alınan ekstra yiyecek-içecek harcamaları

» Otelde belirlenen ekstralar ve otel dışındaki yapılan harcamalar

» Gül Hasadına gidiş Traktör ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (06:00)
  • Karşıyaka (Anıt) (06:05)
  • Bornova (E.Ü.H Acil Önü) (06:15)
  • Lozan (Atatürk Lisesi Karşısı) (06:30)
  • Konak (Sabancı Kültür Merkezi Önü) (06:35)
  • Üçyol (Pizza-Pizza Önü) (06:40)
  • Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü) (06:55)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turlarımıza gelen talepler doğrultusunda araç kapasitesi belirlenir . Misafir, turu satın alırken bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ESİLA TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.


İptal Şartları

İptal ve iade ESİLA TURİZM'in haklarında saklıdır.Erken rezervasyon ve Promosyonlu turlarımızda kesinlikle İptal ve degişiklik yapılmamaktadır.


Vize Bilgileri


Yorumlar


GÜL HASADI,SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın