EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

 EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ

!!ERKEN REZERVASYON FIRSATI!!! SINIRLI KONTENJAN!!!

3-5 MAYIS 2019 (3 Gün-2 Gece) 

GÜNDÜZ ÇIKIŞLI

Tur Programı


1. Gün: İZMİR-ÇANAKKALE-ECEABAT-KEŞAN-EDİRNE

Sabah saat 05:30 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 05:45 Üçyol, 06:00 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 06:20 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 06:25 KARŞIYAKA (Bostanlı İskele), 06:30 MAVİŞEHİR (Egepark Önü)’ nden hareket ediyoruz. Yolda alınacak ekstra sabah kahvaltısının ardından, ALTINOLUK - KÜÇÜKKUYU üzerinden, muhteşem deniz manzarası ve zeytinliklerin içinden, Çanakkale Savaşı ile dünya tarihine damgasını vuran, güzel şehrimiz, ÇANAKKALE’ yi takiben LAPSEKİ’ ye ulaşıyoruz.,Feribotla GELİBOLU’ ya geçiyoruz. KEŞAN üzerinden dünyanın en uzun taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan UZUNKÖPRÜ’ nün bulunduğu, UZUNKÖPRÜ ilçesinden geçerek, yıllar boyu Osmanlı’ ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa' nın en büyük yedi şehrinden biri olan  EDİRNE’ ye varıyoruz. Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne' de; II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Buçuktepe Tabyası' nda; ŞÜKRÜ PAŞA ANITI ve BALKAN SAVAŞI MÜZESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Ardından, suyun öte yanında kalan tek toprağımız olan KARAAĞAÇ semtine gidiyoruz. Burada, Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından, KARAAĞAÇ İSTASYONU, LOZAN ANITI gezdikten sonra, MERİÇ NEHRİ kıyısında çay molası veriyoruz. Akşamüzeri Edirne’ nin şık otellerinden biri olan 4* HİLLY EDİRNE Otel’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2. Gün: EDİRNE GEZİSİ ve KAKAVA ŞENLİKLERİ-ÇORLU

Sabah erken alacağımız kahvaltı sonrası, 3 ŞEREFELİ CAMİİ, SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRİANOPOLİS’ i çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN‘ ın 80 yaşında yarattığı SELİMİYE CAMİİ, RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’ nı gördükten sonra, EDİRNE merkeze geçiyoruz. Öğle yemeği için, Edirne’ nin meşhur ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız… Aynı zamanda, EDİRNE’ de, ARASTA ÇARŞISI’ nda; Edirne‘ nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ ni geziyoruz. Sonrasında, SARAYİÇİ semtine geçiyoruz… Burada, ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ, TUNCA Nehri üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜ, ADALET KASRI ve KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’ nı görüyoruz. Aynı bölgede, baharın gelişinin müjdecisi KAKAVA ATEŞİ’ nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ’ ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı, KAKAVA ŞENLİKLERİ’ nde neşeli ve keyifli saatler geçiriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda akşam yemeğimizi (ekstra) alarak, rehberimizin belirleyeceği saatte aracımızda buluşuyoruz. ÇORLU’ ya hareket ederek, akşam geç saatlerde 5*Hilton İNN  HOTELimize’ imize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. 


3. Gün: TEKİRDAĞ - BOLAYIR-LAPSEKİ-EZİNE- İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından, ÜÇ KEMALLER ŞEHRİ TEKİRDAĞ’ a hareket ediyoruz.. Tekirdağ’da NAMIK KEMAL ANITI ile KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’ ın damadı ve sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ ya yaptırdığı, MİMAR SİNAN eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ’ ni görüyoruz. Daha sonra, TEKİRDAĞ sahilinde yürüyüşler yapıp çaylarımızı keyifle yudumluyoruz. Buradan, BOLAYIR’ da, GAZİ SÜLEYMAN PAŞA TÜRBESİ ve NAMIK KEMAL’ in mezarını ziyaret ederek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GELİBOLU üzerinden feribotla LAPSEKİ‘ ye geçiyoruz. ÇANAKKALE yolu üzerinden, uygun molalarla, EZİNE’ ye ulaşıyoruz. Meşhur, EZİNE PEYNİRİ alışverişleri sonrasında, akşam saatlerinde İZMİR‘ e ulaşıyoruz. Bir başka Esila Tur gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


 


 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Araçlarla Ulaşım Çevre Gezileri ve İkramlar 
* Feribot geçişleri 
* EDİRNE 4* OTEL Y.P. Konaklama 1 Gece
* ÇORLU 5* Hilton inn OTEL’de O.K. Konaklama 1 Gece
* Seyahat Sigortası 
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Yolda alınan ilk sabah kahvaltısı
* Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
* Öğle Yemekleri 
* 1 Akşam Yemeği
* Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane Önü) (06:00)
  • Susuz Dede Durağı (06:05)
  • Üçyol (Pamukkale Yazahane Önü) (06:15)
  • Bornova (E.Ü.H Acil Önü) (06:25)
  • Karşıyaka (Anıt) (06:35)
  • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (06:45)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turlarımız talepler doğrultusunda 19 - 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’da saklıdır.Turun iptali      durumunda ESİLA TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
» Otel, akşam yemeğini, yoğunluk durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verecektir.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın