MİDİLLİ ADASI 1 GECE KONAKLAMALI

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

ESİLA TUR FARKIYLA MİDİLLİ ADA TURU

2019 SEZON BOYUNCA 

1 GECE  2 GÜN 

            Agiasos Dağ Köyü-Molyvos-Mandamados-Petra-Plomari

EXTRA TUR YOK!

Yeşil Pasaporta Vize Yok!

Tur Programı


1.gün

Sabah 05.00'da Üçkuyular (Opet Benzin İstasyonu Önü), 05.30 Üçyol (İşbankası), 05.45 Bornova E.Ü. Hastanesi önü, 06.00 Karşıyaka (Anıt), 06.10 Bostanlı iskelesi Karşısı, 06.20 Girne Caddesi 
gümrük işlemlerinin ardından 09:00 ‘da feribot ile Midilli ’ ye hareket ediyoruz Ayvalık takım adaları, koyları ve deniz fenerlerinin eşliğinde Midilli Adası’na doğru ilerliyoruz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika süren bu keyifli deniz yolculuğundan sonra Midilli Limanına varıyoruz.

Gümrük işlemlerinin ardından rehberimiz eşliğinde Midilli şehir merkezinde bulunan, Hagios Therapondas Kilisesi, Ermou Caddesi, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi, Yeni Cami, Türk Hamamı ve Tarihi Roma Agorası gibi tarihi eserleri ziyaret ediyoruz. Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Midilli şehir merkezi gezimizin ardından, Gera Körfezi manzarasını izleyerek Midilli`nin en şirin sahil kasabası Perama da keyifli bir öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından zeytinyağı ile ünlü Pappados Köyü ve Barbaros Hayrettin Paşa`nın doğduğu köy olan Paleokipos Köyü`nü yakından görüyoruz. Paleokipos Köyü’nün ardından, adanın geleneksel köylerinden Ayasos Dağ Köyü için harekete geçiyoruz.

Tahta oyma mobilyalarını seramik ve dantel işlerini sergileyen şirin çarşısını gezip ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesini ziyaret ediyoruz. Çarsı meydanında vereceğimiz kahve molasının ardından Otelimize doğru harekete geçiyoruz. Akşam yemeğinde geleneksel ada yemeklerinin tadına bakıp Bouzouki eşliğinde Yunan müziğine doyarak unutamayacağımız bir Yunan gecesi geçiriyoruz.

2.Gün
Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Termi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından, dünyanın tek insan kanından yapılma ikonasının olduğuna inanılan Taksiarhis Kilisesinin bulunduğu, seramikleri ve ballı yoğurdu ile ünlü Mantamados ‘a varıyoruz. Kilise ziyaretimizi yapıp Kilise avlusunda ballı yoğurt ve lokma molamızı verdikten sonra ünlü yazar Stratis Myrivilis ‘in köyü Skamniya ‘ dan geçerek adanın kuzey ucu olan Molivos ‘ a ulaşıyoruz.

Unesco ödüllü bu şirin yerleşim yerinin Arnavut kaldırımlı özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman veriyoruz. Arzuya göre, özgün elişleri sergileyen küçük dükkanlarından alışveriş yapabilir, teraslı özel cafe restoranlarında Uzo eşliğinde Yunan mutfağının lezzetlerini tadabilirsiniz.

Molivos gezimizi de tamamladıktan sonra dönüş yolun da Petra ve tam tepesindeki manastır bizi karşılıyor. Halen bu manastırın içinde ayinler yapılmakta, çanlar çalınmaktadır. Adanın orta bölgesi Kalloni, ilk Osmanlı yerleşim yeri Arisvi ve Kuş cenneti Tuzla bölgesini de geçerek akşam saatlerinde Midilli Limanına varıyoruz. Bu güzel günün ardından gümrük işlemlerini de bitirdikten sonra 18:00’ da Ayvalık’a doğru harekete geçiyoruz. 

Ayvalıkta sizi bekleyen aracımızla İzmire hareket ediyoruz..

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 1 gece konaklama (kahvaltı dahil) Mytilana Village
* 2 gün tam ada turu
* 1 gece Yunan Tavernası (yemek dahil, içki hariç)
* Tur boyunca tüm transferler
* Esila Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
* Liman vergileri

* Ayvalık-Midilli gidiş-dönüş  Hızlı katamaran Gemi biletleri 

* İzmir - Ayvalık gidiş/dönüş transferli

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm içecekler
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
* Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
* Shengen Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
* Öğle yemekleri
* Gezi esnasındaki kişisel harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane Önü) (05:45)
  • Üçyol (Pamukkale Yazahane Önü) (05:55)
  • Bornova (E.Ü.H Acil Önü) (06:10)
  • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (06:20)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


MİDİLLİ ADASI 1 GECE KONAKLAMALI Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın