SAGALASSOS ve GÖLLER BÖLGESİ (BAYRAMA ÖZEL)

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

BAYRAMLARA ÖZEL

 GÜL HASADI, SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ 

SALDA GÖLÜ - BURDUR-BURDUR GÖLÜ – AĞLASUN - SAGALASSOS ANTİK KENT -

GÜL KENTİ GÜNEYKENT (GÜL HASADI) – ISPARTA - EĞİRDİR GÖLÜ-BAĞBAŞI YAYLASI

5* RAMADA HOTELS ( ISPARTA ) Y.P. KONAKLAMA

(3 GÜN 2 GECE) 

Tur Programı


1 GÜN:

Sabah saat 06:10 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, 06:15  KARŞIYAKA Yunuslar-Anıt, 06:40  ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi,  06:50 KONAK Sabancı Kültür Merkezi, 07:05 ÜÇYOL ‘ dan siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, SERİNHİSAR üzerinden, Türkiye’ nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ ne varıyoruz. Uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunması nedeniyle Salda Gölü’ ne Türkiye’ nin Maldivleri unvanı verilmiştir… Şehir gürültüsünden uzak, sessiz  ve sakin,  huzur verici  bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı, çaylarımızı keyifle içiyoruz. Daha sonra, YARIŞLI GÖLÜ’ nü görerek, Batı Anadolu’ nun en eski yerleşim noktalarından biri olan HACILAR KÖYÜ güzergahından,, BURDUR GÖLÜ’ nün manzarası eşliğinde, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden BURDUR’ a geçiyoruz.. Burada önce, zengin buluntuları ile güzel bir müze olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ ni geziyoruz. Sagalassos Heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, daha sonrada Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDUR panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, ISPARTA’ ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ ya gülü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ ve GÜL HEYKELİ’ ni görüyoruz ve fotoğraflarımıza ekliyoruz.. ISPARTA merkezde serbest zaman esnasında, meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu alışverişleri yapabilirsiniz… Bu keyifli anların ardından ISPARTA’ da ki 5* RAMADA HOTELimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2 GÜN:

Sabah otelde kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor. Son yıllarda yapılan yenileme çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161–180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi' nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacaksınız. Daha sonra, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ ne gidiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Bu keyifli ortamda öğle yemeğimizi aldıktan sonra, isteyen misafirlerimizle ekstra Tekne Turu ile güzel bir gün geçiriyoruz. Akşamüzeri ISPARTA’ da ki 5* RAMADA HOTELimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3 GÜN:

Sabah erken kahvaltısının ardından, Isparta'nın  "GÜL KENTİ GÜNEYKENT" beldesine hareket ediyoruz. Gül bahçelerinin yan yana sıralandığı vadilerden geçerken, mis gibi gül kokuları ile güne keyifle başlıyoruz. Belde belediyesi ve halkı, gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürlerarası kaynaşmaya katkı sağlamaktalar. Buraya ulaştığımızda, biraz dinleniyor ve bizleri gül tarlalarına götürecek traktörlere yerleşiyoruz. Römorklarda oturma yerleri var.  Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, önlüklerimizi giyip güllere dokunarak, koklayarak  çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu arada bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Alışveriş için serbest zaman veriyor ve bu esnada, Güneykentli hanımların el emeği göz nuru, yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile, gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alabilirsiniz. Daha sonra,  DENİZLİ merkezden,  1400 metre yüksekliğe yeni kurulmuş olan teleferik sistemiyle BAĞBAŞI YAYLASI’ na çıkıyoruz. Tüm Denizli’ yi gören terasta bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Yayla etrafında doğa ile baş başa geçireceğimiz zamanda, yürüyüşler yapabilir, kafelerinde manzaranın doyumsuz güzelliğinin keyfine varabilirsiniz. Son derece huzur veren bu ortamdan sonra, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. AYDIN üzerinden uygun molalarla İZMİR’ e hareket ediyoruz. Bir başka ESİLA TUR gezisinde buluşmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Esila Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmet
 • Seyahat Sigortası
 • Araç içi İkramlar
 • Otelde konaklama
 • Otelden Alınan Akşam Yemeği ve Sabah kahvaltısı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yolda alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Müze, ören yeri girişleri
 • Kişisel harcamalar
 • Molalarda alınan yiyecek ve içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (06:10)
 • Karşıyaka (Yunuslar) (06:14)
 • Karşıyaka (Anıt) (06:15)
 • Lozan (Atatürk Lisesi Karşısı) (06:40)
 • Konak (Sabancı Kültür Merkezi Önü) (06:50)
 • Üçyol (Pamukkale Yazahane Önü) (07:05)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

*Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

*Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.


İptal Şartları

İptal iade hakları ESİLA TURİZM'in haklarında saklıdır.Erken rezervasyon ve Promosyonlu turlarımızda kesinlikle İptal ve degişiklik yapılmamaktadır.


Vize Bilgileri


Yorumlar


SAGALASSOS ve GÖLLER BÖLGESİ (BAYRAMA ÖZEL) Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın