Uçakla Doğu Karadeniz ve Yaylaları [ Samsun Gidiş ]

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

   Samsun Gidiş - Trabzon Dönüş ( Macahel'li ) 

  20.YIL'A ÖZEL ERKEN REZERVASYON İNDİRİMİ  

  2019 UÇAKLA DOĞU KARADENİZ ve YAYLALARI (Batum'lu)  

DÜŞLER VADİSİ MACAHEL'Lİ PROGRAM 
2005 yılında UNESCO tarafından Türkiye’nin ilk Biyosfer Rezerv alanı olarak ilan edilen bu bölge, Dünya’nın en önemli 200 alanından biridir. Flora ve fauna bakımından çok zengin olup tam bir doğa harikasıdır. Artvin'in Borçka ilçesi sınırları içinde yer alır. MACAHEL'de konaklamanın ayrıcalığını ESİLA TUR programında yaşayabilirsiniz.

KAYABAŞI YAYLASI-UZUNGÖL YAYLASI-AYDER YAYLASI (KÖYLERİ VE ŞELALELERİ) KARAGÖL-MACAHEL (MARAL ŞELALESİ) İLE MUHTEŞEM KARADENİZ VE YAYLA TURU…

TAMAMI YAYLA KONAKLAMALI (BÖLGENİN EN İYİ YAYLA TESİSLERİNDE)

(5 Gün-4 Gece) Gün Kaybı Olmadan, Dolu Dolu 5 Gün... SAMSUN GİDİŞ-TRABZON DÖNÜŞ

  ERKEN REZERVASYON KAMPANYASI İLE  1199 TL'den itibaren !!! 

HER TARİHTE SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR…KONTENJAN DOLDUKTAN SONRA,
KADEMELİ ARTIŞ  ÜCRETLENDİRİLMESİ UYGULANACAKTIR..

Tur Programı

1. Gün: SAMSUN - ÜNYE - FATSA - ORDU-BOZTEPE - GİRESUN - KAYABAŞI YAYLASI - ATEŞ PARTİSİ

Sabah saat  ' da Adnan Menderes Havalimanında oluyoruz. ’de kalkacak  SUN EXPRESS İZMİR-SAMSUN  uçağımızın işlemlerini yaptırarak, ’da SAMSUN’ a varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek, uygun biryerde (ekstra) kahvaltımızı yapıyoruz. Milli mücadelenin başlatıldığı şehir SAMSUN’ da, Avusturyalı meşhur Heykeltıraş KRİPPEL’ in dünyaca ünlü ATATÜRK HEYKELİ’ ni, ve M.Kemal Atatürk’ ün Samsun’ a çıktığı BANDIRMA VAPURU’ nu geziyoruz.Karadenizin Paris’ i olarak adlandırılan bu şehirdeki rehberimiz eşliğinde gezimizi tamamladıktan sonra, ÜNYE’ yi takiben, Hekimoğlu’nun vatanı FATSA üzerinden, ORDU’ ya varıyoruz. Bu  mükemmel kenti doyasıya seyredebilmek için, adına türkülerin yakıldığı BOZTEPE’ ye teleferik ile çıkıyoruz. Bir tarafında Ordu manzarası, bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz manzarasını fotoğraflıyoruz. Daha sonra, sahil yolundan, mavi ve yeşilin muhteşem tonları eşliğinde, GİRESUN ADASI’ nı (ARETİAS) denizden gözlemleyerek, GİRESUN’ u takiben,  AKÇAABAT’ a ulaşıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle,  geniş ladin ormanları ve geleneksel yayla evleriyle bezenmiş, yeşilin her çeşidini görebileceğimiz, en çok tercih edilen mesire yerlerinden biri olan KAYABAŞI YAYLASI’ na hareket ediyoruz. Doyumsuz manzaralar eşliğinde, HIRSALA, BÜYÜKOBA, İSKOBEL YAYLALARI’ nı görerek, ahşap bungalov evlerden oluşan,KAYABAŞI YAYLA KENT evlerine yerleşiyoruz. KAYABAŞI YAYLASI etrafında, yapacağımız kısa yürüyüşlerde, büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyif ve heyecanı anlatmaksa kelimelerin kifayetsiz olduğu anların içinde kalıyor. Akşam yemeği ve konaklama  yayla tesisimizde.


2. Gün: AKÇAABAT - TRABZON - SOĞUKSU SEMTİ - ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜRMENE - ÇAY FABRİKASI - UZUNGÖL YAYLASI - ÇAYKARA ÇATMA MEVKİİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, AKÇAABAT üzerinden, Doğu Karadeniz’in Divası ve Manastırlar kenti, TRABZON’ a geçiyoruz. SOĞUKSU semtinde, Atatürk’ ün Trabzon’ a geldiğinde konakladığı ve sonrasında müze haline getirilerek, eşyalarının sergilendiği ATATÜRK KÖŞKÜ’ nü geziyoruz. Trabzon`a özgü GÜMÜŞ veTELKARİ sanatı hakkında bilgi alıp, alışverişler yapıyoruz. Ardından, yönümüzü, SÜRMENE’ ye  çeviriyoruz. Burada meşhur bıçak atölyelerine uğruyor ve kısa bir alışveriş molası vererek, ÇAY FABRİKASI’ na uğruyoruz. Dalından koparılan çayın geçirdiği evrelerini görerek, yetkililerden bilgi alıyor ve bizlere ikram edilen çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından, OF üzerinden, UZUNGÖL YAYLASI’ na doğru yol alıyoruz. UZUNGÖL’ ün zümrüt yeşili doğası içinde yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakan UZUNGÖL’ de, yürüyüşlerimizi yapıp, üst yaylaya çıkıyoruz.  Minibüslere binerek (Yayla çantalarımızı unutmayalım)  UZUNGÖL-ÇAYKARA-ÇATMA MEVKİİ’ den bulutlarla birlikte ilerlerken, eşsiz doğa içerisinde bulunan OTEL’ i bizi karşılıyor. Bir tepe üzerinde, yeni açılmış bu yayla otelimizin manzarasına hayran kalacaksınız. Otelin etrafında aynı anda, 360 derece doğa, dağ, Haldizen vadisi ve deniz manzarasına tanıklık edip, bulutların üzerinde kahve keyfi size burada olmanın farklılığını hissettirecek. Gökyüzünün mavisi, güneş, bembeyaz bulutlar, yemyeşil ormanlar karşısında büyülenip, cennete geldiğinizi düşünebilirsiniz.  Şehir gürültüsünden uzak doğa ile baş başa geçireceğimiz bu zaman diliminde, isteyen konuklarımız, otel etrafında rengârenk çiçeklerin bulunduğu ve el değmemiş gizli güzellikler içerisinde yürüyüşler yapabilir.  Akşam yemeği ve konaklama dağ otelimizde.


3. Gün: UZUNGÖL YAYLASI - HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ - FIRTINA VADİSİ - ZİPLİNE AKTİVİTESİ – ÇAMLIHEMŞİN – ZİLKALE - ŞENYUVA KÖYÜ VE KÖPRÜSÜ - KONAKLAR KÖYÜ - PALOVİT ŞELALESİ - ÇAT VADİSİ - AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Karadeniz dağlarında, uyanmanın zindeliği ile yöresel bir kahvaltı yapıyoruz. Tesisimizden ayrılarak, UZUNGÖL’ de kiremitli bir çatı ile kapatılmış, bölgedeki tek örnek olan  HAPSİYAŞ KÖPRÜSÜ’ nün güzel görüntüsünüde fotoğraf karelerimizin içine alıyoruz. Buradan, AYDER YAYLASI’ na hareket ediyoruz. Önce, Rus tipi konakları ile ünlü ÇAMLIHEMŞİN’ e geliyoruz. Çevresini saran çam ormanları, şelaleleri, yöresel mimarideki evleri, çiçekleri, şifalı kaplıcaları, Kaçkarlar` ı  ile  bir tabiat harikası olan AYDER YAYLASI çevresini keşfe çıkıyoruz. Bu turlara katılmak istemeyen misafirlerimiz, FIRTINA DERESİ kenarında doğanın ve yeşilin tüm güzelliklerini doyasıya yaşayabilirler. Bizi bekleyen minibüslerle ekstra, SEVDALUK dizisinin çekildiği bölgeye doğru yol alıyoruz. Önce, dağların arasındaki konakları ve serenderleriyle ünlü KONAKLAR KÖYÜ` nü ve ŞENYUVA KÖYÜ’ nü gördükten sonra, ŞENYUVA KÖPRÜSÜ’ nde (ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ) hatıra fotoğrafı çekimi yapıyoruz. Sonrasında, bir tepe üzerinde kurulmuşZİLKALE’ ye ulaşıyoruz. Yeşillikler arasında, tüm ihtişamıyla yükselen bu tarihi yapıtı fotoğraflıyarak,  KIR KAHVESİ’ nde mola veriyoruz. Tekrar, minibüslerimizle, şelaleler vadisi olarak bilinenen PALOVİT VADİSİ’ ne doğru kısa bir yolculuk yapıyoruz. Bu olağanüstü ortamda, asırlık porsuk ağaçları görerek, ünlü  PALOVİT ŞELALESİ’ ne geliyoruz.. Yaklaşık on beş metreden direk düşen su kütlesinin, müthiş görüntüsünü hayranlıkla izliyoruz. Turumuzun devamında, pek çok irili ufaklı şelaleler, dereler, çağlayanlar ve ormanlarla kucaklaşacağımız, ÇAT VADİSİ’ nin de bir kısmını içine alan bölgede, yorucu olmayan kısa yürüyüşler yapıyoruz. Doğanın muhteşem güzelliği içinde, HORON vuracağımız eğlenceli doğa gezimizi, hafızalarımıza hiç silinmeyecek bir şekilde kazıyarak, öğle yemeğimizi FIRTINA DERESİ kenarında  Restaurantlarda, yöresel yemeklerden oluşan menüsüyle alıyoruz. Bu esnada aynı yerde bulunan, ekstraEĞLENCELİ ZİPLİNE AKTİVİTESİ’ ne isteyen konuklarımız katılabilirler.

İSTEĞE BAĞLI ZİPLİNE AKTİVİTESİ

Yediden yetmişe her yaş gruptaki  misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite... Çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, yetmiş metre uzunluluktaki halatlardan fırtına deresinin üstünde,  adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor!

Güzel bir günün devamında, Ayder Yaylası’ nda, büyüleyici güzellikteki, GELİNTÜLÜ ŞELALESİ’ ni  görüyoruz veYAYLA TESİSLERİ’ ne  yerleşiyoruz. Akşam yemeğinden sonra,  tulum eşliğinde horona hep beraber iştirak ederek,anılarımızda kalacak bir karadeniz gecesi daha yaşıyoruz.


4. Gün: ARHAVİ - HOPA - BORÇKA – KARAGÖL – MACAHEL - MARAL ŞELALESİ

Yayla tesisimizde alacağımız kahvaltının ardından, PAZAR-FINDIKLI ARHAVİ-HOPA üzerinden, ARTVİN’ in ilçesi BORÇKA güzergahından, bizi bekleyen minibüslerle ekstra, (aynı güzergahtan Macahel konaklama bölgesine gidileceği için yayla çantalarınızı almayı unutmayın)  KARAGÖL’ ü keşfe gidiyoruz. Dev ladin ağaçları ve minik şelalelerin güzel görüntülerini izleyerek, KARAGÖL YAYLASI’ na ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle etkileyici bir yer olan, KARAGÖL’ de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu manzaraları ölümsüzleştiriyoruz. Tekrar, minibüslere binip, uçsuz bucaksız yeşillikleri takiben,MACAHEL GEÇİDİ’ ne (1850 metre) geliyoruz. Burada bulutların üzerinde hatıra fotoğrafı çektirip yolumuza devam ediyoruz. Rengarenk kır çiçekleri, sarmaşıklar, köknar, ladin, gürgen, kayın, kestane, çam ağaçları ve bulutlarında bize katıldığı bir yolculukla, Gürcistan sınırındaki MACAHEL VADİSİ’ ne (Macahale) ulaşıyoruz. Doğasıyla, cenneti bile kıskandıracak güzellikte olan, düşler vadisi MACAHEL’ de hayatınızın en güzel rüyasını göreceksiniz. Hani  zaman zaman ‘’rüya gibiydi’’ deriz ya, işte öyle bir yer Macahel 2005 yılında ‘’UNESCO BİLDİRGESİ" tarafından Türkiye` de ilk ve tek Biyosfer Rezerv alanı olarak ilan edilmiş ve koruma altına alınmış bu bölge, Türkiye’ nin en önemli doğal alanlarından biri... Burada,  yepyeni bir tesiste YAYLA Otel’ imize yerleşiyoruz. Yayla otelimizin balkonundan izleye izleye doyamayacağınız bir manzara sizleri bekliyor. Orman manzarasında geyikleri dahi görme şansınız var. Unutulmaz anlar sizleri bekliyor.İsteyen konuklarımızla ekstra, (diğer konuklarımız, otelin etrafında yürüyüşler yapıp eşsiz doğanın tadını çıkarabilirler…) Doğa harikası tabir edilen, MARAL KÖYÜ sınırları içerisindeki, MARAL ŞELALESİ’ ne doğru minibüslerle yolculuğumuza başlıyoruz. Belirli bir noktadan sonra minibüslerden inerek, sisler ve bulutlarla  süslenmiş yeşil vadilerin ve tepelerin arasından, çiçekler, sağı solu sarmaşıklar ile sarılmış ağaçlar ve patikalardan, kulağımızda kuş cıvıltılarıyla ilerliyoruz. Zaman zaman küçük çağlayanlar şırıldayarak manzaraya katılıyor. Güle oynaya, keyifli bir yoculukla, 63 metre ile Türkiye’ nin bir eğim kırığından tek seferde dökülen en yüksek şelalesi olan MARAL ŞELALESİ’ ne ulaşıyoruz. ‘’Ülkemizde böyle bir doğa güzelliği var mıydı?’’ diyeceğiniz muhteşem bir manzaraya tanık oluyoruz. Şelalenin altına girince yaşadığımız eğlence dolu dakikaları, fotoğraflarımıza ekliyoruz. Ardından, seyir terasındaki büfede sıcacık çaylarımızı içip içimizi ısıttıktan sonra, tekrar otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği, yöresel yemekler eşliğinde bu muhteşem yayla otelimizde.


5. Gün: MACAHEL - BATUM-RİZE - AKÇAABAT - TRABZON HAVALİMANI

Geceyi bu düşsel doğanın ortasında geçirdikten sonra,  sabah burada uyanmak anlatılmaz bir duygu. Doğal ürünlerden kahvaltımızı yaptıktan sonra, MACAHEL VADİSİ’ nin ünlü CAMİLİ MERKEZ  CAMİSİ’ ni geziyoruz. 1855 yılında tamamı ahşaptan yapılmış iç süslemesi ise kökboyaları ile bezenmiş olan ahşap camiyi gördükten sonra, köyün Serender (depo) ve ahşap evlerini fotoğraflıyoruz. Ayrıca, tamamı Gürcü kökenli olan köy halkı ile sohbet etme şansımız oluyor. Köy içerisinde, saf  KAFKAS arılarının yaptığı ballardan alabilirsiniz. Bu güzellikleri istemeyerekte olsa geride bırakarak,TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’ nda, pasaporta ihtiyaç olmadan, sadece kimliklerimizle, GÜRCİSTAN-BATUM’ a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerekgüzel deniz manzaraları eşliğinde, BATUM’ un doğasını gözlemliyoruz. Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ,  GONİO KÖPRÜSÜ’ nü, Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ ni, göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI önünde fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan, Osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ ni görerek, şehir merkezine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında;  TAÇSIZ KRAL olarak anılan Şair İLYA ÇAVÇAVADZE’ nin heykeli, TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ,  PİAZZA KULESİ, HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI ve Avrupa Meydanı’ nda bulunan, MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtlar bulunmaktadır.BATUM SAHİL PARKI’ nda vereceğimiz molanın ardından, BATUM turumuzu tamamlayarak, sınır kapımıza geri dönüyoruz. Yönümüzü yağmur kent RİZE’ ye çeviriyoruz. Şirin Rize’ yi panoramik görüyoruz ve yöreye özgü dokuma çeşidi olan RİZE BEZİ (feretiko) atölyesine uğrayıp, hem bilgi alıyoruz, hem de alışveriş yapma imkanı buluyoruz.Daha sonra, TRABZON üzerinden AKÇAABAT’ a ulaşıyoruz. Akşam yemeğimizi meşhur Akçaabat köftesinden tadarak, bu güzel turumuzu sonlandırıyoruz. Hep hayalini kurduğunuz, gerçek bir Karadeniz turu yaşıyarak, akşam TRABZON Havalimanına geliyoruz. SUNEXPRESS  uçağına binip, Karadeniz’ e veda ediyoruz. Saat İZMİR’ e varış. Ve bir başka ESİLA TUR gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

NOT: Bayram dönemi tarihlerinde, bazı konaklama tesisleri farklıdır.  Oteller (Kayabaşı Yayla Tesisi- Gel-Gör Otel- Maral Otel veya Macahel Konuk Evi-Ay Meydanı Otel) Acentamızdan bayram tarihlerinin programlarını ayrıca isteyiniz... 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  4 Gece Yaylalarda Y.P  Konaklama
 •  (Sabah+Akşam Yemekleri)
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmeti 
 •  Ulaşım ve Çevre Gezileri 
 •  (Minibüs  Gerektirmeyen Yerlerdeki Ulaşım) 
 •  Sun Express Hava Yolları İle
 •  (Gidiş+Dönüş Direk Uçuş)
 •  Milli Park Giriş Ücretleri
 •  Yöresel Eğlenceler
 •  Seyahat Sigortası Paketi
 •  ESİLA TUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Müze, Ören Yeri ve Teleferik Ücretleri
 •  Gidiş Günü Uçaktan indikten sonraki Sabah Kahvaltısı, Dönüş Günü uçak saatini beklerken Akşam Yemeği 
 •  Öğle Yemekleri
 •  Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL 
 •  Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
 •  65 yaş üzeri yolcular için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır. 
 •  BATUM Turu (İsteğe Bağlı) 70 TL
 •  AYDER YAYLASI Zilkale-Köyler-Palovit Şelalesi (İsteğe Bağlı) 40 TL
 •  MARAL ŞELALESİ (İsteğe Bağlı) 30 TL
 •  KARAGÖL TURU ve MACAHEL Ulaşım (Zorunlu) 55 TL
 •  Ay Meydanı Otel  ve Kayabaşı Yaylası Minibüs Ücreti  (Zorunlu) 60 TL

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali (06:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

ÖNEMLİ NOTLAR

*Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ESİLA TUR uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten,rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir. 
*Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden ESİLA TUR sorumlu değildir.Rehber programda  hertürlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
*Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
*Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu,tekrar teyid edilir.
*Tur programı ESİLA TUR Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
*Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, tc kimlik no ibrazı şarttır. Acente bu bilgileri teyit etmekle yükümlü değildir.
*Uçaklı Turlarımız,  her tarihte 25-30 kişilik kontenjan ile sınırlıdır. Uçaktan indikten sonraki turlarımız, Sprinter, Prestij, Sultan,Turkuaz vb. marka, 27-31 kişilik lüx midibas,  veya 12-18 Kişilik Mercedes, Volkswagen Volt  vb.Klimalı, araçlar ile yapılmaktadır
*Gezi süresi 5 GÜN-4 GECE’ dir. Otel konaklaması 4 GECE’ dir. 
*Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’ da saklıdır.Turun iptali durumunda ESİLA TUR  iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklar yaşanabilmektedir.Bundan dolayı ESİLA TUR  sorumlu tutulamaz. 
*Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile değişiklik yapılabilir.

 

TUR HAKKINDA ÖNERİLER

Konuklarımıza sağlıklı yürüyüşler için rahat ayakkabı, kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, akşamları serin olabileceği düşünülerek polar türü kazak ve hırka, ayrıca şapka, güneş gözlüğü, yayla konaklamaları için, küçük bir sırt çantası veya el çantası, terlik, mayo, fotoğraf ve video makineleri için yedek pil ve hafıza kartı,şemsiye, yağmurluk,  bulundurmanızı öneririz.

 

GÜRCİSTAN-BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİ


*TÜRKİYE ile GÜRCİSTAN arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları BATUM' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.Yanınıza almayı unutmayınız!!!
*TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. 
*Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Bu durumda Noter onaylı Muvafakatname şarttır.
*Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve veriliş tarihinin 10 yılı aşmamış olması gerekiyor.
*2 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. 
*Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. 
*Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Academic Tour sorumlu tutulamaz.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan

TUR HAKKINDA ÖNERİLER

Konuklarımıza sağlıklı yürüyüşler için rahat ayakkabı, kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, akşamları serin olabileceği düşünülerek polar türü kazak ve hırka, ayrıca şapka, güneş gözlüğü, yayla konaklamaları için, küçük bir sırt çantası veya el çantası, terlik, mayo, fotoğraf ve video makineleri için yedek pil ve hafıza kartı,şemsiye, yağmurluk,  bulundurmanızı öneririz.

 

GÜRCİSTAN-BATUM GEÇİŞİ HAKKINDA BİLGİ


*TÜRKİYE ile GÜRCİSTAN arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları BATUM' a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır.Yanınıza almayı unutmayınız!!!
*TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. 
*Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’A geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Sadece annesi veya sadece babası ile katılan 18 Yaş altı kesinlikle geçiş yapamaz. Bu durumda Noter onaylı Muvafakatname şarttır.
*Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve veriliş tarihinin 10 yılı aşmamış olması gerekiyor.
*2 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. 
*Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. 
*Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Academic Tour sorumlu tutulamaz.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan ESİLA TUR sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. 
*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır. 
*OHAL Kapsamında, Devlet memurları ile birinci derece akrabalarının, yurt dışına seyahat edebilmesi için, devlet memurunun bağlı bulunduğu kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı alması gerekmektedir.
*Yeni Kimlik Kartına başvuran misafirlerimizin eski Kimlikleri iptal olduğu için, geçerli değildir. Bu yüzden yeni çipli kimlikleri gelene kadar Batum’a geçiş yapamamaktadırlar.

 sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. 
*Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Bu konuyla ilgili rehberimiz  turda bilgilendirme yapacaktır. 
*OHAL Kapsamında, Devlet memurları ile birinci derece akrabalarının, yurt dışına seyahat edebilmesi için, devlet memurunun bağlı bulunduğu kurumdan görev ya da yurt dışına çıkış izin yazısı alması gerekmektedir.
*Yeni Kimlik Kartına başvuran misafirlerimizin eski Kimlikleri iptal olduğu için, geçerli değildir. Bu yüzden yeni çipli kimlikleri gelene kadar Batum’a geçiş yapamamaktadırlar.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


Uçakla Doğu Karadeniz ve Yaylaları [ Samsun Gidiş ] Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın