Uçakla Gap Turları 2019

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

  UÇAKLA GAP TURLARI  

SUN EXPRESS VEYA PEGASUS ile ADANA GİDİŞ-ADANA DÖNÜŞ   

   BÖLGENİN EN İYİ 5* ve 4* OTELLERİNDE Y.P. KONAKLAMA FARKI İLE;

       (5 GÜN-4 GECE) 2019 SEZON BOYUNCA           

ESİLA TUR FARKI İLE,

 MARDİN, HALFETİ, HASANKEYF ve GÖBEKLİTEPE PROGRAMA DAHİL !!!

2019 YILI TARİHLERİMİZ

   

  !!! ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN!!!    

Tur Programı

1. Gün: ADANA - GAZİANTEP

Sabah saat 05,00 ’da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemlerimizi tamamlayarak SUNEXPRESS Hava Yollarına ait  07:00 uçağı ile hareket ediyor ve 08:25 saat ’ de ADANA Havalimanına iniyoruz. Araçlarımıza yerleşip, uygun bir yerde kahvaltımızı (ekstra) yaptıktan sonra, Türkiye' nin en büyük camii olma özelliğine sahip olan, SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ' yü gördükten sonra, SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle panaromik olarak gezip, ardından ŞEHİT KAMİL'İN VE ŞAHİN BEY' İN şehri GAZİANTEP' e ulaşıyoruz. Fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten metropol olmaya aday GAZİANTEP’ teki şehir turumuzu yapıyoruz. Bu esnada KALE' yi panoromik olarak görüp ve şehrin diğer onemli yapılarını rehberimizle görebilme fırsatını yakalıyoruz. Öğle yemeğimizi yöresel yemeklerden aldıktan sonra, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ' ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından çarşılar bölgesine gelerek, ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI’ nı gezip, İMAM ÇAĞDAŞ’ ın önünde serbest zamanla birlikte baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. Serbest zaman sonrasında 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda, Sütlü MenengiçKahvelerimizi içerek, bugünkü turumuzu keyifle sonlandırıyoruz RAVANDA OTEL imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: HALFETİ - GÖBEKLİTEPE - HARRAN - ŞANLIURFA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bizi büyüleyecek olan KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ' ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde 1 saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları panaromik olarak görebileceğiniz Savaşan Köyü’ nü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ ye dönüyoruz. Güneydoğu’ nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimizle başlıyoruz .İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Tarihin akışını değiştiren Göbeklitepegezimizin ardından, peygamberler şehri ŞANLIURFA' ya gidiyoruz. BALIKLI GÖL - AYN'I ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM' in doğduğu MAĞARA, RIZVANİYE CAMİİ, GÜMRÜK HAN ve BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Buradaki serbest zamanın ardından HARRAN’ a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ ni gezdikten sonra, ’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle SIRA GECESİ' ne (ekstra) gidiyoruz. Akşam yemeği ve KİLİM OTEL VEYA HİLTON İNN konaklama otelimizde.


3. Gün: MARDİN ve MİDYAT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında turumuza Viranşehir-Kızıltepe yolu ile gideceğimiz, Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN' de devam ediyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ - KIRKLAR KİLİSESİ ve Mardin'in doğal tarihi yapısını ve kültürünü,mimarisi ile bütünleşmiş yapılarını gezip, Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Ardından Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşıda yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tesbihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Serbest zamanın devamında MİDYAT’ a geçiyoruz. Midyat, mimari alanda bölgenin lideri konumunda. Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan burada kendini adeta bir Orta Çağ kentinde gibi hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin taş ustalarının incelikli becerileri, Midyat' a bir Açıkhava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği gümüş TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, ‘’Sıla’’ ve ‘’Adını Kalbime Yazdım’’dizilerinin de çekildiği  GELÜŞKE  HANI ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Turumuzun ardından YAY GRAND VEYA BÜYÜK MARDİN OTEL imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: HASANKEYF - DİCLE NEHRİ - KAHTA - NEMRUT - ADIYAMAN

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan HASANKEYF’ e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, belkide son kez göreceğinizHasankeyf’ e veda ediyoruz ve Batman–Siverek güzergâhı üzerinden ATATÜRK BARAJI üzerindeki güneydoğumuzun en modern ve yeni köprülerinden NİSİBBİ KÖPRÜSÜ'NÜ görerek KAHTA’ ya ulaşıp minibüslerle (ekstra) NEMRUT’ a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası ve ‘’Kralların Tahtı’’ olarak adlandırılan NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Dünyada güneşin en güzel battığı noktada muhteşem gün batımını seyrettikten sonra yine minibüslerle  dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Samos Otel 


5. Gün: ADIYAMAN - ATATÜRK BARAJI - ANTAKYA - ADANA

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında yol güzergahımızda bulunan, ATATÜRK BARAJI’ nı, görerek, rehberimiz tarafından baraj hakkında bilgilendirilip, İSLAHİYE-HASSA-KIRIKHAN yolu ile ÇAN-EZAN-HAZZANsesinin birlikte duyulduğu kent olan ANTAKYA' ya ulaşıyoruz ve öğle yemeğinde ANTAKYA MUTFAĞI’ nın muhteşem yemeklerinin ve künefesinin tadına bakma fırsatı buluyoruz.Daha sonra ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ, Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikayelerde ORONTES (ASİ) Nehri’ ni görüp, eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Sonrasında, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, Defne’nin gözyaşları şeklinde anılan, HARBİYE ŞELALELERİ’ nde ruhumuzu dinlendirip, ardından ADANA’ ya gidiyoruz. Akşam saatlerinde ADANA Havalimanı’ nda oluyoruz. PEGASUS Havayollarının 21:00 uçağıyla İZMİR’ e uçarak, saat ’ de İZMİR’ ulaşıyor ve bir başka ESİLA TUR seyahatinde, tekrar buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  Çevre Gezileri ve İkramlar
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •  5* ve 4* Otellerde Y.P. Konaklama 4 Gece
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
 •  Uçak Bileti Gidiş+Dönüş 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  İlk gün yolda alınan Kahvaltı
 •  Son Gün yolda alınan Akşam Yemeği
 •  Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 •  Öğle Yemekleri
 •  Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek
 •  Halfeti Tekne Turu (20 TL)
 •  Nemrut Minibüs ücretleri (45 TL)
 •  Urfa Sıra Gecesi (80 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali (05:00)
Tur Hareket Tarihleri: 25 Eylül • 02, 03, 09, 16 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
25.09.20191599.00 TL1899.00 TL 1599.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »
02.10.20191599.00 TL1899.00 TL 1599.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »
03.10.20191599.00 TL1899.00 TL 1599.00 TL0 - 2 Yaş 699.00 TL
3 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »
09.10.20191599.00 TL1899.00 TL 1599.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »
16.10.20191599.00 TL1899.00 TL 1599.00 TL0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 999.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

 • » Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 • » Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • » Turlarımız talepler doğrultusunda 19 - 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
 • » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’da saklıdır.Turun iptali      durumunda ESİLA TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
 • » Otel, akşam yemeğini, yoğunluk durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verecektir.

İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


Uçakla Gap Turları 2019 Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın