Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

KİLİKYA TURU

ÇUKUROVANIN EŞSİZ GÜZELLİKLERİ BU TURDA ...

ANTAKYA-ANTAKYA KATOLİK KİLİSESİ-HAVRA-UZUN ÇARŞI-HARBİYE-İSKENDERUN-PAYAS-ADANA-TARSUS-MERSİN 

YEDİ UYURLAR(ESHAB-I KEHF) FARKI İLE...

 

5* ANEMON OTEL 

5* SÜRMELİ OTEL 

4* ATLIHAN OTEL KONAKLAMA FARKI

 

 

 

 

Tur Programı


1. Gece:

Akşam saat 18:30'da Karşıyaka Anıt, 19:00 Üçkuyular, 19:20 Üçyol ve 19:45 Bornova Ege Üniversitesi Hastenesi Acil önünden misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kula-Afyon-Konya-Adana yolu üzerinden Antakya’ya doğru ilerliyoruz.

1. Gün:

Gece yolculuğumuzun ardından sabah erken saatlerde vereceğimiz kahvaltı (ekstra) molasının ardından Antakya’ya ulaşıyoruz. Burada ilk durağımız, dünyanın ilk kaya kilisesi ve dünyada ilk defa Hiristiyan kelimesinin kullanıldığı yer olan St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olma özelliği taşıyan, antik dönemlerden günümüze bölge yaşantısı ve kültürü hakkında bize çarpıcı bilgiler veren Antakya Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde Hatay sokaklarında yapacağımız tur sırasında Miladi 636 yılında Hz. Ömer ordularının Hatay’a girişi sonrasında yapılan ve Anadolu’nun ilk camisi olma özelliği taşıyan Habibi Neccar Camisi’ni geziyoruz. Ayrıca Hz. İsa’nın havarisinin de bulunduğu bu anlamlı ve tarihi mekanı ziyaret ettikten sonra yörenin en güzel restoranlarından birinde öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Antakya Katolik Kilisesi'ne gidiyor ve Havra’yı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimiz sonrası geleneksel mimasisi ile sokaklarda Antakya evlerini görüyoruz. Antakya’ya gidilir de meşhur Hatay künefesi yenmez mi? Meşhur nar ekşisi, meşhur Antakya biberi, meşhur Antakya salçası için alışveriş molası veriyoruz. Tarihi Uzun Çarşı gezisi sırasında baharatçılar çarşısı, ayakkabıcılar çarşısı, peynirciler çarşısını geziyoruz. Gezi sonrası "Defne" adı ile bilinen Harbiye'ye gidiyoruz. Harbiye şelalelerini gördükten sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde... Anemon Otel 5*

2. Gün: 

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından yola çıkarak Hatay, Osmaniye ve Adana’yı içine alan körfeze ismini vermiş olan İskenderun’a doğru yola çıkıyoruz. Burada şehir merkezinde yapacağımız otobüsle panoramik gezi sonrasında Hatay’ın tarihi beldelerinden biri olan Payas’a hareket ediyoruz. Burada tarihimizin en önemli mimarlarından olan Mimar Sinan’ın inşaa ettiği Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni ziyaret edeceğiz. Mimar Sinan, "Menzil Külliyeleri" adı altında bu külliye gibi başkent İstanbul dışında, gerek İstanbul'u Balkanlar ve Orta Avrupa'ya, gerekse Anadolu ve Yakındoğu'ya bağlayan askeri, sefer, kervan, haç ve ulak gibi amaçlara hizmet eden yollar üzerinde de külliyeler inşa etmiş. Burada yapacağımız gezi ile aynı zamanda Payas Kalesi ve Sarı Selim Camii’ni de göreceğiz. Daha sonra Dörtyol-Erzin istikametinden Adana’ya doğru hareket ediyoruz. Adana’ya ulaştığımızda ilk durağımız 28.500 kişiye sağlayabildiği ibadet imkanı sağlaması nedeniyle Balkanların ve Orta Doğu'nun en büyük camisi kabul edilen Sabancı Merkez Camii olacak. Burada yapacağımız gezi sonrasında, halen hazırda dünyanın kullanılan en eski köprüsü olma ünvanını elinde bulunduran, dizilere, filmlere, efsanelere, gün batımının güzelliğine konu olmuş Adana Taş Köprü’yü görüyoruz. Sonrasında 3500 parçalık Adana Sinema Müzesini geziyor ve Adana’nın Tarihi Büyük Saat’in hikayesini rehberimizden dinleyerek fotoğraflıyoruz. Türkiye’nin en uzun saat kulesi olma özelliğini taşıyan Adana’nın simgelerinden olan bu kuleyi gezdikten sonra Bebekli Kilise’ye doğru hareket ediyoruz. İlk inşaası ermeni Apostolik Kilisesi olan bu kilise, üzerinde bulunan 2.5 metre büyüklüğündeki tunçtan yapılmış Meryem Ana Heykelinin bebeğe benzemesi nedeniyle halk arasında Bebekli Kilise olarakda bilinir. Burada yapacağımız ziyaret sonrası otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sürmeli Otel 5*

3. Gün: 

Sabah oteldeki kahvaltımız sonrasında Tarsus’a doğru hareket ediyoruz. Tarsus'da ilk olarak Tarsus Şelalesi’ni görüyoruz. Türkiye'nin debisi en yüksek ikinci nehri olan Berdan Çayı, dünyanınsa en çok su taşıyan ama en kısa nehirlerinden de birisidir. Eski adıyla Knydos olarak bilinen bu çay ve şelalede vereceğimiz çay molasının ardından Tarsus'ta sırasıyla göreceğimiz yerler Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz. Danyal Peygamber Makamı), Saint Paul Kilisesi (Eski Cami), Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan eski Tarsus evleri ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Saint Paul Kilisesi, Ulu Cami'nin gezilmesinden sonra Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'nde serbest zaman. Ardından Çanakkale Savaşlarında Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey Komutasında bir İngiliz ve bir Fransız gemisini Çanakkale boğazında batıran ve kahraman olan Nusrat Mayın Gemisi’ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Atlıhan Otel 4*

4. Gün: 

Oteldeki kahvaltımız sonrasında Tarsus sınırlarında bulunan bir gezi noktamız daha olacak. Roma askerlerinden kaçarken bir mağarada mahsur kalan 7 inanan ve 1 köpeğin 300 yıl bir mağarada uykuya yattığı Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar) Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Tüm semavi dinler tarafından kutsal olduğu kabul edilen bu maneviyatı yüksek yeri ziyaret ettikten sonra İzmir’e doğru yola çıkıyoruz ve gerekli molalarla İzmir’e ulaşıyoruz. Bir sonraki Esila TUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz vedalaşıyoruz.


 


 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks otobüs ile ulaşım

* 3 gece otel konaklama

* Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (3) Akşam Yemeği (3)

* Esila Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

* Öğle yemekleri

* Molalarda alınan içecekler

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  » Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
  » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
  » Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
  » Turlarımız talepler doğrultusunda 19 - 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
  » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’da saklıdır.Turun iptali durumunda ESİLA TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
  » Otel, akşam yemeğini, yoğunluk durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verecektir.


  İptal Şartları

  İptal iade hakları ESİLA TURİZM'in haklarında saklıdır.Erken rezervasyon ve Promosyonlu turlarımızda kesinlikle İptal ve degişiklik yapılmamaktadır.


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  KİLİKYA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Birde Bu Turlara Bakın