2019 TRAKYA TURLARI

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

  2019 TRAKYA TURLARI  

EDİRNE-KIRKLARELİ-LONGOZ ORMANLARI-İĞNEADA-DUPNİSA MAĞARASI-TEKİRDAĞ

1 GECE; Edirne’ de 4*HİLLY HOTEL  Y.P.
1 GECE; İĞNEADA’ da 5* İĞNEADA RESORT HOTEL Y.P.VEYA ÇORLU DİVAN OTEL

 

Tur Programı


1. Gün: Akşam İZMİR-ÇANAKKALE-ECEABAT-KEŞAN-EDİRNE

 

Akşam saat 21:30 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 21:45 ÜÇYOL (Pamukkale Yazahane Önü), 22:00 Alsancak LOZAN (Fuar Kapısı Önü), 22:15 KARŞIYAKA (Anıt-Yunuslar), 22:20 BOSTANLI (Bostanlı İskelesinin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü), 22:30 MAVİŞEHİR  (Ege Park Önü)’ nden hareket ediyoruz. Yolda alınacak uygun molalarla, ALTINOLUK –KÜÇÜKKUYU üzerinden, Çanakkale Savaşı ile dünya tarihine damgasını vuran, güzel şehrimiz, ÇANAKKALE’ yi takiben LAPSEKİ’ ye ulaşıyoruzBuradan GELİBOLU’ ya Feribotla geçiyoruz. KEŞAN üzerinden dünyanın en uzun taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan UZUNKÖPRÜ’ nün bulunduğu, UZUNKÖPRÜ ilçesinden geçerek, yıllar boyu Osmanlı’ ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri EDİRNE’ ye varıyoruz.

 

1. Gün: TAM GÜN EDİRNE GEZİSİ

 

Sabah kahvaltımızı uygun bir yerde alarak, turumuza başlıyoruz. Suyun öte yanında kalan tek toprağımız olan KARAAĞAÇ semtine gidiyoruz. Burada, Rumeli demiryolu hattının en güzel istasyonlarından,  KARAAĞAÇ İSTASYONULOZAN ANITI gezdikten sonra, MERİÇ NEHRİ kıyısında  yürüyüşlerimizi yapıp çay molası veriyoruz. Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği Edirne'de; II. Balkan savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Buçuktepe Tabyası' nda; ŞÜKRÜ PAŞA ANITI ve BALKAN SAVAŞI MÜZESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Buradan, EDİRNE merkez’e geçiyoruz. Öğle yemeği için, Edirne’nin meşhur  ciğerinden tatma şansına sahip olacaksınız..Ardından, 3 ŞEREFELİ CAMİİ, SAAT KULESİ (MAKEDONYA KULESİ) HADRİANOPOLİS’İ çevreleyen surları (ULU CAMİİ) MİMAR SİNAN’ ın 80 yaşında yarattığı SELİMİYE CAMİİ,  RÜSTEM PAŞA KERVANSARAYI’ nı gördükten sonra, EDİRNE’ de, ARASTA ÇARŞISI’ndaEdirne‘ nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi, alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında, II. BEYAZIT KÜLLİYESİ ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış SAĞLIK MÜZESİ’ ni geziyor ve SARAYİÇİ semtine geçiyoruz. Burada, ESKİ SARAY MEYDANI, BALKAN ŞEHİTLİĞİ,TUNCA Nehri üzerinde bulunan FATİH KÖPRÜSÜADALET KASRI VE KIRKPINAR GÜREŞLERİ SAHASI’ nı görüyoruz. Akşam üzeri Edirne’ nin şık otellerinden biri olan  4*HİLLY OTEL veya Ramada Otel EDİRNE yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün: EDİRNE- KIRKLARELİ- DUPNİSA MAĞARASI- LONGOZ ORMANLARI-İĞNEADA

 

Sabah erken alacağımız kahvaltı sonrası,  KIRKLARELİ şehir merkezine ulaşıyoruz. Şehir merkezinde, KARAGÖZ’ ün heykelini görüyoruz ve DEMİRKÖY’ e hareket ediyoruz.. Burada bizi bekleyen minibüslerimize binerek(ekstra) Istranca Dağları’nın gizemli dünyasına bir yolculuk yapıyoruz ve yeraltı cenneti DUPNİSA MAĞARASI’ na ulaşıyoruz.  Dupnisa Mağarası girişten itibaren sizi büyülemeye başlıyor. Mağara sarkıtları ve mağara içerisinde akan pırıl pırıl dere suyunun uyumunu hayranlıkla izledikten sonra, KARADENİZ’ in maviliği ile Trakya bölgesinin en yüksek dağ kütlesi olan YILDIZ DAĞLARI’ nın (ISTRANCA) buluştuğu İĞNEADA’ ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda, Dünyanın ender ekosistemlerinden olan LONGOZ ORMANLARI’ nın eteklerinde yürüyüşler yapıyoruz. Hayranlıkla gezeceğimiz bu doğal ortamdan, kumsallarıyla ve doğasıyla göz kamaştıran İĞNEADA’ ya ulaşıyoruz. İĞNEADA sahiline geliyoruz. Longoz Göllerinin en büyüğü olan ERİKLİ GÖLÜ’ nü gördükten sonra, İĞNEADA’ da 5* İĞNEADA RESORT OTEL yada HİLTON ÇORLU  OTEL’imize yerleşiyoruz. 

 

3. Gün: VİZE-TEKİRDAĞ - BOLAYIR-LAPSEKİ-EZİNE- İZMİR

 

Sabah kahvaltısının ardından, VİZE üzerinden, ÜÇ KEMALLER ŞEHRİ TEKİRDAĞ’ a hareket ediyoruz. Tekirdağ’ da NAMIK KEMAL ANITI ile KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN’ ın damadı ve sadrazamı RÜSTEM PAŞA’ ya yaptırdığı, MİMAR SİNAN eseri RÜSTEM PAŞA CAMİİ’ ni görüyoruz.Buradan, BOLAYIR’ da, GAZİ SÜLEYMAN PAŞA TÜRBESİ ve NAMIK KEMAL’ in mezarını ziyaret ederek, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. GELİBOLU üzerinden feribotla LAPSEKİ‘ ye geçiyoruz. ÇANAKKALE yolu üzerinden, uygun molalarla, EZİNE’ ye ulaşıyoruz. Meşhur, EZİNE PEYNİRİ alışverişleri sonrasında, akşam saatlerinde İZMİR‘ e ulaşıyoruz. Bir başka Esila Tur gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz..


 


 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Lüks Araçlarla Ulaşım Çevre Gezileri ve İkramlar    
* Feribot geçişleri                    
* EDİRNE 4* HİLLY HOTEL&SUİTES OTEL  Y.P. Konaklama   1 Gece
*  5*  OTEL’de Y.P. Konaklama 1 Gece
* Seyahat Sigortası 
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri  

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

* Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
* Öğle Yemekleri 
* Yolda alınan ilk sabah kahvaltısı 
* Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
* Otelde belirlenen ekstralar
* DUPNİSA MAĞARASI Girişi ve Minübüs Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane Önü) (21:00)
  • Üçyol (Pizza-Pizza Önü) (21:15)
  • Bornova (E.Ü.H Acil Önü) (21:30)
  • Karşıyaka (Anıt) (21:45)
  • Karşıyaka (Bostanlı İskele) (21:55)
  • Mavişehir (Ege Park Önü) (22:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turlarımız talepler doğrultusunda 19 - 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’da saklıdır.Turun iptali durumunda ESİLA TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
» Otel, akşam yemeğini, yoğunluk durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verecektir.

İptal Şartları

İptal iade hakları ESİLA TURİZM'in haklarında saklıdır.Erken rezervasyon ve Promosyonlu turlarımızda kesinlikle İptal ve degişiklik yapılmamaktadır.

Vize Bilgileri


Yorumlar


2019 TRAKYA TURLARI Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın