UÇAKLA BUTİK MARDİN & MİDYAT TURU (2019)

Fiyat Hesaplayın / Online Rezervasyon

Doğru hesaplama yapabilmek için sadece 1 Oda için ve Doğru Çocuk yaşlarını seçerek Fiyatı Hesapla butonunu kullanınız.

ERKEN REZERVASYON FIRSATI
 

AKLIMIZDA YER ETMİŞ ŞEHİRLER

PEGASUS HAVA YOLLARI İLE MARDİN GİDİŞ BATMAN DÖNÜŞ.
MARDİN’E UÇUŞ AYRICALIĞI İLE 1 TAM GÜN MARDİN TURU

Uçakla 2 Gece 3 Gün
Butik MARDİN & MİDYAT

Mardin, Deyrulzaferan Manastırı, Dara, Beyaz Su, Midyat,
Mor Gabriel Manastırı, Hasankeyf, Batman

 

TUR HAREKET TARİHLERİ

1.Tur: 05-07 Nisan , 2.Tur: 03-05 Mayıs , 3.Tur: 20-22 Eylül ,

4.Tur:18-20 Ekim

Tur Programı


1. Gün: İzmir, Mardin (Tam Gün Mardin Turu)

 

Sabah 05:00 ‘da İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar Terminalinde oluyor ve TC kimliklerimiz ile birlikte PEGASUS HAVA YOLLARI ‘nın kontuarlarından check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3060 sefer sayılı Saat: 06:00 uçuşu ile MARDİN ‘e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 2 saat süren yolcuğumuz sonrasında havalimanına iniyor, rehber ve aracımız ile buluşuyoruz. Rehberimizin yönlendirmesiyle aracımızdaki yerlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Kahvaltımızı (ekstra) Mardin’e özgü taş konaklardan birinde, yöresel lezzetler eşliğinde aldıktan sonra gezmeye başlıyoruz. Mor Behnam ile kız kardeşi Saro adına yapılan KIRKLAR KİLİSESİ ’ni ziyaretimiz ile başlıyoruz keşfimize. Ardından Artuklu ’nun güzel eseri ABDÜLLATİF CAMİ ’ne gördükten sonra yörenin tarihi ve kültürel zenginliklerini yansıtan, arkeolojik ve etnografik eserlerinin de sergilendiği MARDİN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Taş işlemeleriyle ünlü, zamanın önemli eğitim kurumlarından ZİNCİRİYE MEDRESESİ ile ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Tur bitiminde rehberimizin vereceği sürede serbest zaman alıyoruz. Mardin sokaklarında kaybolabilir, fotoğraflar çekebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün: Deyrulzaferan Manastırı, Dara, Beyaz Su, Midyat, Mor Gabriel Manastırı, Telkari Alışverişi, Mardin

 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra; ilk olarak MARDİN ’in 5 km dışında bulunan, DEYRULZAFERAN MANASTIRI ’na gidiyoruz. 639 yıl boyunca Dünya Süryanileri ‘nin Patriklik Merkezi olan Manastır, 1937 yılında Süryani Patrikliği ‘nin Suriye ’ye taşınmasına rağmen hala Süryanilerin Hac Merkezi olarak kabul edilmektedir. Bu muhteşem yapıyı gezdikten sonra, MARDİN ‘in 30 km Güneydoğusunda bulunan yukarı Mezopotamya ’nın Efesi kabul edilen tarihi şehri DARA HARABELERİ ‘ne gidiyoruz. Burada çekeceğimiz onlarca fotoğraf ve anıyla birlikte yolumuzu bir tatil beldesini andıran, yeşilliklerin arasında buz gibi suların içinde, BEYAZ SU ‘da mola veriyoruz. Turumuzu tamamlayarak MİDYAT ‘a doğru yola çıkıyoruz. MİDYAT ’ın en güzel evlerinden biri olan VİLAYET KONUKEVİ, GELLUŞKE HANI gezdikten sonra, Süryani Kadim Cemaatinin ünlü ve büyük yapıtı, dünyanın ayakta kalan en eski Süryani Ortodoks Manastırı olan MOR GABRIEL (Deyrulumur) MANASTIRI ’nı keyifle ziyaret ediyoruz. Ardından gümüşün TELKÂRİ olarak ustalarının elinde dile geldiği MİDYAT ’da alışveriş için zaman aldıktan sonra serbest zaman alıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Dileyen konuklarımız ile birlikte (ekstra) MARDİN ‘e has Reyhani Gecesi ‘ne katılabilir, eğlenebiliriz. Geceleme otelimizde.

 

3. Gün: Mardin, Hasankeyf, Batman, İzmir

 

Sabah kahvaltımızı erken saatlerde otelimizde aldıktan sonra, ilk durağımız; HASANKEYFBATMAN ’a bağlı, Dicle Nehri’nin iki yakasını ayırdığı, Süryanice “KİFOS”, Osmanlıca “KAYALAR VE MAĞARALAR KENTİ” anlamındaki “HISN-I KEYFA” ya yani günümüzün HASANKEYF ’ine gidiyoruz. Hüzünlü kaderi ve çığlıklarına ortak olduğumuz kentteki ziyaretimiz sonrası, belki son defa ziyaret ediyor gibi veda ediyoruz HASANKEYF ‘e… Ardından BATMAN HAVA LİMANI ‘na transfer oluyoruz. PEGASUS HAVA YOLLARI ‘na ait PC3071 sefer sayılı Saat: 13.15 uçuşu ile İZMİR ‘e geri dönüyoruz. Yüzlerce fotoğraf ve anıyı kaydedip bir başka Butik seyahatimizde sizlerle tekrar karşılaşmayı umut ediyor vedalaşıyoruz. HOŞÇA KALIN…

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • PEGASUS HAVA YOLLARI ile Mardin Gidiş, Batman Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Lüks Araçlarla Ulaşımlar ve Tüm Turlar
 • Belirtilen Otel ’de 2 GECE Yarım Pansiyon Bazında Konaklama
 • Otel ’de 2 Akşam Akşam Yemeği
 • Otel ‘de 2 Sabah Kahvaltısı
 • Esila Tur Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Esila Tur Güvencesi
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Kaptan ve Rehber Bahşişleri
 • Reyhani Gecesi (İsteğe Bağlı…)
 • Seyahat Sigortası İptal Güvence Paketi 10₺
 • (65-80 Yaş Arası 20 ₺ olarak hesaplanmaktadır…)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali (05:00)
Tur Hareket Tarihleri: 18 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
18.10.20191499.00 TL
1299.00 TL
1599.00 TL
1399.00 TL
1499.00 TL
1299.00 TL
0 - 6 Yaş 699.00 TL
7 - 12 Yaş 1049.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turlarımız talepler doğrultusunda 19 - 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ESİLA TUR’da saklıdır.Turun iptali      durumunda ESİLA TUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
» Otel, akşam yemeğini, yoğunluk durumuna göre Set Menü veya Açık Büfe olarak verecektir.


İptal Şartları

İptal iade hakları ESİLA TURİZM'in haklarında saklıdır.Erken rezervasyon ve Promosyonlu turlarımızda kesinlikle İptal ve degişiklik yapılmamaktadır.
 

Vize Bilgileri


Yorumlar


UÇAKLA BUTİK MARDİN & MİDYAT TURU (2019) Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Birde Bu Turlara Bakın